Postřik z cibulových slupek má mnoho vlastností, které mají příznivý vliv na rostliny. Směs odstrašuje mšice, roztoče nebo klíšťata. Kromě toho je to velmi všestranný prostředek a bude skvělý pro zahradní rostliny i pro ty, které se pěstují v květináčích. Nejčastěji se postřik tohoto typu používá pro rajčatové keře nebo orchideje.
Vlastnosti cibulových slupek
Cibulové slupky jsou pokladnicí vitamínů a minerálů, konkrétně železa, vápníku nebo vitamínů skupiny B. První z prvků ovlivňuje růst rostliny a podílí se na procesu fotosyntézy. Vápník na druhé straně vykonává v rostlině řadu důležitých funkcí. Pozitivně ovlivňuje vývoj kořenového systému, kromě toho neutralizuje organické kyseliny a aktivuje enzymy. Vitamíny skupiny B imunizují rostliny proti chorobám, díky čemuž rostou svěžejší a silnější.
Příprava postřiku z cibulových slupek vám nezabere moc času a je jednoduchá. Na její přípravu budete potřebovat dva litry vody a cibulové slupky. Sušené slupky přeneste do hlubokého hrnce a zalijte je vodou. Čím více slupek budete mít, tím lépe. Vařte je 20 minut na mírném ohni a poté směs sceďte. Vychladlý roztok nalijte do láhve s rozprašovačem a máte hotovo.
Využití postřiku
Aby byly účinky co nejlepší, stříkejte postřik ze slupek alespoň třikrát týdně. Pokud jde o rostliny, které se nacházejí na zahradě, jejich ošetření se nejlépe provádí při zatažených dnech, ale bez deště. Když je venku horko, tento postup by neměl být prováděn. Je to kvůli tomu, že látka se absorbuje hůře a za druhé může způsobit tepelný šok vyplývající z teplotního rozdílu.
Interiérové plodiny můžete postříkat kdykoli bez ohledu na počasí. Ošetření opakujte během celého vegetačního období. Zbytky ze slupek vám poslouží k hnojení půdy. Díky tomu bude půda lépe chráněná před houbovými chorobami, roztoči a plísněmi. První účinky jsou patrné již po několika dnech po aplikaci postřiku.
Zdroj: https://balconygardenweb.com/onion-skin-uses-peel-benefits/