Psí mazlíček s námi komunikuje celým tělem. Poloha ve spánku naznačí, nakolik nám důvěřuje

Psi, i když neumí mluvit, jsou s námi dokonale schopni komunikovat. Dělají to řečí těla a je důležité umět interpretovat určité znaky v životě se psem. Jedním z nich je poloha, ve které zvíře spí. Ukazuje se, že nám to může říci hodně o jeho současném stavu.

Řeč těla prozradí mnoho

Pokud umíme číst psí řeč těla, velmi nám to usnadní život s mazlíčkem. Čtením psích signálů mu porozumíme a můžeme ho například ochránit před nebezpečím nebo stresovou situací. Psi používají řeč těla především v kontaktu s jinými zástupci svého druhu.

Doporučený článek:  V zimě ptáky potěší krmítko plné dobrot. Ne vše do něj ale patří

Už víme, že vrtění ocasem nemusí vždy znamenat radost, zívání únavu a jeden pohled psích očí do strany a odvrácení tlamy od nás může svědčit o silném nepohodlí, které pes v současnosti zažívá. Stojí také za to věnovat pozornost chování psa v konkrétních okamžicích dne. Třeba dokonce, když spí.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozice na boku

Tělo psa je převaleno na jedné straně, tlapky jsou narovnány, hlava se stává prodloužením těla a ocas zůstává volně položen na podlaze? Tato poloha naznačuje, že pes je uvolněný a ve fázi hlubokého odpočinku. Pes, který takto spí během dne, v ruchu každodenního shonu lidí a nervózně se nehýbe, vám důvěřuje a cítí se bezpečně v domácím prostředí. Pes, který spí na zádech a odhaluje nejcitlivější část svého těla, dává najevo, že má ve vás největší důvěru.

Doporučený článek:  Černé mýdlo pleť rozzáří a zbaví nedokonalostí

Pes, který leží na břiše a má přední tlapky natažené před sebou a drží hlavu mezi nimi, je pes, který dřímá, ale nespí. Tato poloha umožňuje psovi rychle se probudit a vstát, pokud to bude nutné. Pozice psa, který se stočí do klubíčka, je čas od času v pořádku, pokud ovšem pes často leží v této poloze, může to naznačovat jeho vysokou hladinu stresu, nejistoty a někdy i bolesti.

Zdroj: https://www.petmd.com/dog/wellness/5-dog-sleeping-positions-and-what-they-mean