Ucpané potrubí může způsobit kalamitu v kuchyni i koupelně. Domácí prostředky problém bleskurychle vyřeší

Ucpaný dřez, odtok ve vaně nebo v umyvadle může být velkým problémem, který postihuje mnoho domácností. Voda nebude odtékat z umyvadla nebo sprchy, navíc ucpané trubky budou dříve nebo později zapáchat. Jestli chcete zabránit ucpání potrubí, musíte ho pravidelně čistit nejen od vlasů, chlupů a dalších nečistot, ale nepoužívejte chemické přípravky. Poradíte si snadno s domácími prostředky.

Potrubí čistěte pravidelně a do odpadu nedávejte věci, které tam nepatří

Jako první pomoc vám pomohou suroviny, které najdete v domácnosti, především kuchyni. Mezi pomocníky patří například jedlá soda, ocet nebo aspirin. Pomoci může také obyčejná kuchyňská sůl. Nasypejte 4–5 polévkových lžic do odtoku, zalijte dvěma litry vroucí vody, nechte chvíli působit a odtok by se měl uvolnit.

Doporučený článek:  Dešťová voda je zdarma, použít lze na různé způsoby

Použít můžete také kyselinu citronovou. Nejenže odvápní rychlovarnou konvici nebo odstraní vodní kámen z toalety a sprchového koutu, pomůže také při ucpaném potrubí. Ve sklenici teplé vody rozpusťte dva pytlíky kyseliny citronové, promíchejte a nalijte směs do potrubí. Kyselina odpady vyčistí a také zbaví nepříjemného zápachu.

Zdroj obrázku: Freepik

Sůl můžete smíchat s jedlou sodou nebo sodu s octem

Jestli nebudou fungovat uvedené prostředky, můžete vyzkoušet jedlou sodu v kombinaci se solí. Smíchejte půl sklenice sody a půl sklenice sody dohromady, nasypte směs do odtoku, zalijte horkou vodou a počkejte, až začne působit. Další kombinací je směs sody a octa. Stejně jako u předchozích metod smíchejte suroviny a nalijte je do potrubí. Odtok ale přikryjte a počkejte půl hodiny. Nakonec zalijte vroucí vodou a normálně by měl fungovat.

Doporučený článek:  Nikdo nechce mít z balkonu holubník. Proti nezvaným hostům zafungují osvědčené triky

Aspirin poslouží nejen při nachlazení, ale můžete ho použít také k odstranění ucpaného potrubí. Stačí 2–3 šumivé tablety vhodit do odtoku a nalít na ně sklenici octa. Tato směs ale bude hodně pěnit, chraňte proto svou pokožku. Počkejte několik minut a zalijte znovu vroucí vodou.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/how-to-unclog-d-22042