Rajčatová šťáva je vitaminová bomba, kterou se vyplatí pít každý den. Organismu navrátí ztracenou rovnováhu

Rajčatová šťáva je produkt, nad kterým mnoho z nás bude kroutit hlavou, jak je možné, že ho někdo dobrovolně pije. Pokud máte rádi rajčata, rozhodně byste šťávu z nich měli vyzkoušet, protože má spoustu výhod pro zdraví. Je to možná chuť, pro kterou ji mnoho lidí miluje, ale možná je to kvůli vlastnostem, které přináší pro tělo. Jaké zdravotní výhody rajčatová šťáva nabízí?

Spousta živin pro naše zdraví

Kvalitní rajčatová šťáva obsahuje spoustu vitaminů, minerálů a dalších živin, které jsou pro naše tělo prospěšné. Mimo jiné obsahuje lykopen, který působí na naše tělo příznivě, když jsme nemocní. Vitamin C pak patří mezi jednu z nejdůležitějších složek, které rajčata osahují. Vitamin A pak pokryje až 20 % denní dávky. Kromě toho v nich najdete také draslík, vitamin E, měď, mangan nebo další prvky.

Doporučený článek:  Zlatý prášek z Indie nesmí v kuchyni chybět. Kurkuma posiluje mozek a nedovolí propuknout rakovině

Šťáva je také zdrojem antioxidantů, které podpoří imunitní systém. Rajčata si můžete dát čerstvá, ale také takto připravená. Díky obsaženým vitaminům zabráníte riziku vzniku cukrovky, srdečních onemocnění nebo dalších neduhů. Snižuje špatný cholesterol a naopak udržuje správnou hladinu toho dobrého. Rajčatová šťáva také zabraňuje poruchám srážlivosti krve a hodí se pro lidi, kteří se rozhodli zhubnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte si šťávu po dobrém jídle

Díky pití rajčatové šťávy se můžete velmi rychle dostat do formy, protože neobsahuje téměř žádné kalorie. Díky rajčatům budete mít navíc pocit sytosti a nebudete mít tak brzy hlad. Navíc budete rychleji spalovat tuky a to nejsou jediné výhody, které rajčata nabízí. Díky nim pročistíte organismus, který se zbaví nežádoucích látek. Také podpoříte celý proces trávení, protože se budete mnohem lépe vyprazdňovat.

Doporučený článek:  Způsoby, jak efektivně a přirozeně snížit špatný cholesterol

Šťávu se vyplatí pít také v případě, že chcete ochránit své oči. Obsahuje betakaroten, který chrání nejen pokožku, ale také oči před šedým zákalem nebo jinými očními problémy. Kromě toho dobře reaguje také na pokožku a vlasy. Můžete ji použít v případě, že vás trápí akné, protože snižuje vylučování kožního mazu. Vlasy pak získají lesk a budou silnější.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/tomato-juice