Oblíbeným květinám ani mráz neublíží. Z cibulek vyrostou na jaře nové krásky

Existují cibuloviny, které mohou bezpečně přezimovat i v našich klimatických podmínkách. Nevyžadují přesazování ani přesun do interiéru. Stačí jim poskytnout vhodnou zeminu, hnojivo a ochranu před chladem. Investujte do propustného substrátu nebo udělejte dobrou drenáž. Zajistěte jim teplý obal například z listí nebo jehličnatých větví. Jaké rostliny můžeme takto bez obav nechat venku?

Ladoňky a hyacinty

Ladoňka sibiřská dorůstá do výšky 15 centimetrů a má charakteristicky úzké, podlouhlé a špičaté listy. Kvete v březnu a dubnu zvonkovitými květy intenzivně modré barvy. Jde o jednu z prvních medonosných rostlin sezóny. Vyžaduje úrodnou a dobře odvodněnou půdu a stanoviště na slunci nebo v polostínu. Na jednom místě může růst i několik let.

Doporučený článek:  Starý chléb je hřích vyhodit. Ostřílení zahradníci pro něj našli dokonalé využití

Hyacinty potěší pestrými barvami i sladkou vůní. Kvetou v dubnu a dosahují výšky kolem 30 centimetrů. Nejlépe se jim daří v úrodné, humózní a dobře odvodněné půdě, ideálně na slunném stanovišti. Nemají rády častou zálivku. Hyacinty jsou vhodné pro celoroční pěstování ve speciálních truhlících a bedýnkách.

Zdroj obrázku: Freepik

Kosatce a řebčíky

Kosatce kvetou koncem března a začátkem dubna a potěší nás velmi zajímavými květy. Optimálním místem pro jejich pěstování jsou slunné polohy, ale poradí si i s polostínem. Nejlépe se jim daří ve vápenatých a středně suchých půdách. Pro výsadbu je ideální podzim. Cibule zimují v zemi a vysazujeme je v polovině září. Na jednom stanovišti vydrží 2 až 3 roky, poté bychom jim měli najít jiné místo.

Doporučený článek:  Pivo je ideální hnojivo pro trávník, také vás zbaví otravných vos

Řebčík královský je vysoký až 1 metr a skládá se z tmavě oranžových, až žlutých květenství na vrcholu tuhého stonku. Kvete na přelomu března a dubna a je prudce jedovatý, proto se doporučuje s ním manipulovat pouze v rukavicích. Cibule se vysazují koncem srpna až začátkem září. Pro pěstování vyžaduje odvodněnou a úrodnou půdu a slunné stanoviště. Řebčík může přezimovat v půdě, avšak nejdéle 3 až 4 roky.

Zdroj: https://www.melindamyers.com/audio-video/melindas-garden-moment-audio-tips/flowers-ornamental-grasses/storing-spring-flowering-bulbs-over-winter