Pití piva může skončit i fatálně. Rakovina není jediný následek holdování alkoholu

Češi jsou pivní národ. Je jen málo zemí, kde je takový počet pivovarů a hospůdek. I když každý z nás ví, že pivo obsahuje alkohol, jen málokdo se ho dokáže úplně vzdát. Po pivě prý roste břicho, po černém pivě rostou ňadra. Pivo si můžeme dopřát čepované, lahvové nebo v plechovce. Je mnoho povídaček, ale vědci nyní přišli s překvapivým zjištěním. Pití piva totiž velmi ovlivňuje zdravotní stav. Jaké nebezpečí hrozí?

Pivo a jeho negativní vliv na lidský organismus

U nadměrných konzumentů piva se může vyskytnout porucha elektrolytů zvaná hyponatremie. V důsledku užívání nadměrného množství pivního moku může hodnota sodíku v těle klesnout natolik, že se dostaví příznaky jako pocení, závratě, nevolnost, poruchy soustředění a zmatenost. V extrémních případech této diagnózy se setkáváme s častými záchvaty a ztrátou vědomí. Sodík je pro lidský organismus velmi důležitý. Pokud se z těla ztrácí postupně, není to pro organismus taková zátěž. Jestliže ale jeho hladina klesne velmi rychle, může to vést k edému mozku či těžké kýle mozkového kmene. V ojedinělých případech se člověk dostane do kómatu a je zde velká pravděpodobnost smrti.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak skončit s pitím piva?

Příležitostné pití piva nepředstavuje velké riziko. Ohrožení jsou především lidé, kteří si pivo dopřávají dlouhodobě denně, a to nejen jedno. Tito lidé by měli vyměnit své pivo za nealkoholické. Pokud je to tedy možné, je třeba své tělo přestat zatěžovat alespoň zpočátku alkoholem. Nejlepší ovšem je vyměnit pivo vůbec za sklenici čisté vody nebo vody s citronem. Není jednoduché vzdát se něčeho, na co je tělo dlouhodobě zvyklé. Proto pokud si myslíte, že se piva nedokážete vzdát sami, určitě se obraťte na odbornou pomoc. Není na tom nic špatného a určitě vám za tuto změnu vaše tělo poděkuje.

Zdroj: https://ksi.uconn.edu/emergency-conditions/hyponatremia/
Doporučený článek:  V horkých dnech tělu odlehčí dobře sestavený jídelníček