Rozdělejte oheň i v dešti a zahřejete si na každé dovolené

Období dovolených ještě zdaleka nekončí a na dovolenou ve stanu máte ještě čas. Rozdělat oheň i v deštivém počasí nebo v silném větru není jednoduché a většina lidí to nedokáže. Možná si myslíte, že tuto dovednost nepotřebujete, ale může se ukázat, že ji budete potřebovat v nejméně očekávaném okamžiku. Proto by to měl dokázat každý bez ohledu na pohlaví a věk jedince.

Co budete potřebovat?

Uvidíte, že to není nic složitého a v dešti skutečně můžete oheň rozdělat. Potřebovat k tomu budete malé smrkové nebo borové větvičky, březovou kůru (může být i mokrá), suché jedličí a dřevo. Nemůžete-li najít březovou kůru nebo suché smrkové nebo borové větvičky, musíte najít alespoň suché dřevo. Můžete říct, že během deště je vše mokré, ale zajisté můžete v lese najít i suchá místa, kde najdete vše potřebné na rozdělání hřejivého ohně, u kterého se snadno zahřejete.

Doporučený článek:  Kytice řezaných květů potěší každou ženu. Díky jednoduchým trikům vydrží ve vodě mnohem déle čerstvé

Pomocí nože rozštípněte větev na tenké třísky, které využijete na podpal. Snažte se rozdělat jen malý oheň a přidávejte nové tenké a suché větvičky. Jakmile se nahromadí nějaké teplo, můžete začít do ohně přidávat silnější dřívka do ohně. Tímto způsobem postupně vytvoříte i silný plamen, u kterého se můžete ohřát, ale také si uvařit teplé jídlo. Pamatujte, že nesmíte oheň rozdělávat na mokré zemi nebo na sněhu. Musíte mít vždy suchou základnu ze silných větví.

Doporučený článek:  Kouzelná "šedá" kostka dokáže hotové zázraky. Doma se postará o čistotu, ze zahrady vyžene škůdce

Jak si naplno užít kempování v každém počasí?

Na příjemnou dovolenou v kempu budete potřebovat dobré plánování, vytvoření seznamu potřebných věcí, vhodné oblečení i přenosnou domácnost. Nikdy byste neměli zapomenout na kartáč na mytí nádobí, prostředek na nádobí a utěrky. Mezi potřebné a velmi praktické věci patří také koště nebo smetáček, dózy na potraviny nebo pytle na odpad.

Obecně platí, že byste měli mít vše naplánované, vyjet včas a naplánovat si jídlo. To je totiž velmi důležité, zejména pokud máte s sebou malé děti. Možná vám to přijde nepotřebné, ale nezapomínejte ani na společenské hry. Jakmile začne pršet a nebudete moci jít na výlet nebo k vodě, musíte se nějak zabavit. A ve stanu rozhodně nebudete mít příliš mnoho šancí, jak na to.

Zdroj: https://www.mosquitomagnet.com/articles/first-time-camping-survival-guide