Zachraňte své rostliny před invazí mšic. Domácí postřik je zlikviduje do jedné

Máte na zahradě mšice, které se rychle množí, a nenašli jste recept, jak se jich zbavit? S tím vám poradíme. Stačí mít doma vhodné suroviny, které můžete použít. V kuchyni totiž určitě najdete prostředky, díky kterým se zbavíte nejen tohoto hmyzu, ale také komárů, much nebo klíšťat. Nekupujte už drahé chemické prostředky, které mnohdy ani nevyřeší problém.

Zkuste jedlou sodu

Mezi osvědčené prostředky pro likvidaci mšic patří jedlá soda. V domácnosti je to velký pomocník, protože pomůže nejen se samotným úklidem, ale také odstraňuje vodní kámen a můžete ho použít také v případě, že máte ucpané odpady. Hodit se ale bude také při ošetření rostlin, ať se jedná o pokojové, nebo ty na zahradě. Jak ale jedlou sodu proti mšicím použít? Je to velmi snadné.

Doporučený článek:  Pro odpuzení komárů můžeme využít tři tradiční bylinky

Domácími prostředky nebudete škodit ani svému zdraví, ani přírodě okolo sebe. Proto se vyplatí je používat. Navíc nejsou drahé a mnohdy jsou účinnější než deklarované přípravky z obchodů. Jedlá soda je bezpečná, pomůže proti otravnému hmyzu a také vás zbaví škůdců, kteří napadají rostliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si postřik, kterým mšice zklikvidujete

Společně s jedlou sodou použijte ještě prostředek na mytí nádobí, aby výsledný efekt byl opravdu vidět. Lžičku jedlé sody smíchejte v 1,5 litru teplé vody. Přidejte několik kapek prostředku na mytí nádobí nebo zkuste draselné mýdlo. Postřikem pak můžete nastříkat rostliny, které jsou napadené mšicemi. Čím dříve si jich všimnete, tím snadnější bude se jich zbavit. Je možné, že ještě nenapadly všechny rostliny, takže je pečlivě zkontrolujte.

Doporučený článek:  Díky pravidelnému hnojení získají túje sílu a budou skutečnou ozdobou zahrady

Kombinovat s jedlou sodou můžete také olej. V litru vody rozpusťte čtvrt lžičky jedlé sody, přidejte půl lžičky obyčejného oleje a tímto postřikem nastříkejte rostliny. Pomůže vám to zbavit se mšic, navíc bude fungovat i preventivně. Jedlou sodou můžete odstranit i plísně a další choroby, které se na květinách objevily.

Zdroj: https://www.gardendesign.com/how-to/aphids.html