Roztomilá kuna dokáže natropit velkou neplechu. Z domu ji vypudí osvědčené metody

Kuny vypadají na první pohled velmi mile, ale mohou nám skutečně zkomplikovat život. Nebezpečné nejsou jen pro všechny majitele slepic, ale zničit mohou také interiér nebo auto. S tím souvisí obrovské výdaje na renovaci nebo opravu všeho, co poškodily. Může se zdát, že jsme proti nim bezmocní, ale opak je pravdou. Podívejte se, jak musíte jednat, abyste se těchto zvířat zbavili a neriskovali poškození svého majetku.

Jak tohoto škůdce poznáte?

U nás se můžete setkat s kunou lesní nebo skalní. Nijak zvlášť se od sebe přitom neliší. Kuna je velmi chytrý savec s protáhlým tělem a kratšíma nohama, které jí umožňují mrštný pohyb a překonávání překážek. Kuny obvykle vyhledávají klidné sklepy, půdy, garáže nebo kurníky pro slepice. Zabydlet se ale můžou také pod kapotou vozu, kde můžou způsobit velké poškození.

Doporučený článek:  Ústní voda nabízí široké možnosti využití pro krásu i čistý domov. Tyhle triky si zamilujete

Jak poznáte, že máte problém s tímto savcem? V případě automobilu se pravděpodobně rozsvítí kontrolka a uslyšíte neobvyklé zvuky zpod kapoty. Jakmile otevřete kapotu, uvidíte překousané kabely nebo stopy po tlapkách. Poznat to také můžete podle nepříjemného a velmi silného zápachu kuního trusu. Nacházet můžete také malá mrtvá zvířata, kterými se kuny živí.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se nechtěného spolubydlícího

Existuje hned několik způsobů, které můžete vyzkoušet. První možností, která vás jistě napadne, jsou klasické pasti, které můžete zakoupit v zahradnictvích. Nenásilnou metodou je obcházení míst v domě nebo na zahradě, kam obvykle téměř nechodíte. Kuny jsou plachá zvířata a vaše častá přítomnost nebo hlasitá hudba je bude rušit. Investovat můžete také do zvukových odpuzovačů, ale stejně dobře poslouží také obyčejné rádio.

Doporučený článek:  Proti plísni v pračce pomůže ocet, jedlá soda nebo peroxid

Zakoupit si můžete i speciální aerosolové repelenty, ale kuny nemají rády určité vůně, stejně jako většina zvířat. Budete se divit, ale proti kunám vám pomohou psí nebo kočičí chlupy, které umístíte do rohů místnosti, ale také rozbitá vejce. Názory na efektivitu těchto řešení jsou různé. Pamatovat navíc musíte na pravidelnou výměnu těchto předmětů.

Zdroj: https://herthundbuss.com/en/industry-more/marten-attacks-and-how-to-ward-them-off/