S vůní bylinek je hubnutí mnohem příjemnější. Známé rostlinky podpoří hubnutí a pročistí organismus

Během procesu hubnutí se vyplatí nejen vyřadit sladké, tučné a smažené jídlo, ale naopak do jídelníčku zařadit známé druhy bylinek. Mají spoustu výhod, očistí tělo a pomohu nastartovat metabolismus, takže se vám bude hubnout snadněji. Kdo by nebral lepší spalování tuků? Jaké bylinky můžou pomoci?

Proč se vyplatí bylinky užívat?

V období hubnutí můžete bylinky přidat do svého jídelníčku buď ve formě pití, nebo si je nasypat do pokrmů. Díky obsahu vitaminů, antioxidantů nebo flavonoidů se budete nejen cítit lépe, ale navíc budete hubnout rychleji, protože bylinky podpoří funkci metabolismu. Tělo pročistí od škodlivých látek a hubnutí půjde snadněji. Musíte si ale dát pozor, jaké bylinky budete užívat.

Dbejte na to, abyste vybrali správné bylinky. Některé se totiž nehodí užívat s určitými léky, proto se raději poraďte s odborníkem, než je zařadíte do stravy. Bylinky, které budete využívat při hubnutí, by měly být především močopudné a snižovat chuť k jídlu. Jaké si tedy vybrat? Jednou z nich je kopřiva obecná. Pomáhá odstraňovat z těla přebytečnou vodu, urychluje proces hubnutí a zrychlí také práci trávicího systému.

Zdroj obrázku: Freepik

Z bylinek si připravte nálev, který pak pijte

Z bylinek si vždy připravte nálev. Z kopřiv si ho můžete udělat velmi snadno. Několik sušených listů kopřivy zalijte 200 ml vroucí vody, přikryjte a nechte louhovat 15 minut. Nakonec listy vyndejte a nálev máte hotový. Můžete tento čaj pít dvakrát denně – ráno a večer. Kromě kopřivy je vhodná také pampeliška. Nálev z pampelišky vás zbaví toxinů, zlepší funkci jater a navíc podpoří trávení.

Listy a květy pampelišky umyjte, poté dejte do nádoby. Zalijte horkou vodou a nechte louhovat čtvrt hodiny. Pampelišky pak vyndejte a můžete pít. Dvakrát denně bude stačit k tomu, abyste hubli rychleji. Další bylinkou je přeslička rolní, protože působí močopudně a bojuje také proti celulitidě. Připravuje se stejně jako předchozí bylinky.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/weight-loss-herbs