Popraskané paty už vás trápit nemusí. Spolehnout se můžete na kouzelný prášek z kuchyně

Popraskané paty jsou velmi nepříjemným problémem, se kterým bojuje hodně lidí. Tento problém se nevyhýbá mužům ani ženám a existuje mnoho produktů a metod, které můžete použít pro zahojení popraskaných pat. Naštěstí jsou i domácí metody, na které nemusíte kupovat nic speciálního. Na pomoc vám bude stačit jedlá soda, která si s tímto nepříjemným problémem poradí.

Proč kůže na patách praská?

Popraskané paty jsou nevzhledné, ale to není jejich jediný problém. Ve skutečnosti mohou vést k vážným infekcím a negativně ovlivnit vaše zdraví. Kůže na patách je velmi náchylná k praskání, protože je mnohem tvrdší než kůže na jiných částech našeho těla. Z tohoto důvodu byste o ni měli pravidelně pečovat a odstraňovat odumřelé buňky. V opačném případě kůže ztvrdne, ztratí pružnost i pevnost a poté začne praskat.

Jedlá soda je účinným lékem na nepříjemný problém

Na první pohled se může zdát, že odstranit ztvrdlou kůži na patách je velmi složité, ale s pomocí jedlé sody to nemusí být tak těžké. Při správné hydrataci tyto potíže mít nebudete. A právě k tomu vám pomůže jedlá soda, která dokáže změkčit tvrdou a suchou pokožku. Díky tomu budete schopni kůži hydratovat a odstranit odumřené buňky, které způsobují tento nepříjemný, nepohodlný a často i bolestivý problém. Podívejme se, jak jedlou sodu použít pro zdraví vašich nohou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak provést efektivní léčbu?

Použití jedlé sody pro péči o nohy je neuvěřitelně jednoduché. Smíchejte dvě lžíce jedlé sody s jednou lžící vody. Do této směsi můžete přidat i pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje, abyste získali i krásnou vůni. Směs naneste na umyté nohy a nechte působit asi 5 minut. Poté paty umyjte teplou vodou.

Pro lepší účinky můžete použít také pemzu na nohy, díky čemuž se ztvrdlé kůže na nohou zbavíte mnohem lépe a rychleji. Vyzkoušejte tuto jednoduchou metodu a rozhodně nebudete litovat. Velkou výhodou je také nízká cena jedlé sody, takže nebudete muset ani příliš investovat do péče o své nohy.

Zdroj: https://www.onlymyhealth.com/home-remedies-for-cracked-heels-1608314453