Popraskané paty už vás trápit nemusí. Spolehnout se můžete na kouzelný prášek z kuchyně

Popraskané paty jsou velmi nepříjemným problémem, se kterým bojuje hodně lidí. Tento problém se nevyhýbá mužům ani ženám a existuje mnoho produktů a metod, které můžete použít pro zahojení popraskaných pat. Naštěstí jsou i domácí metody, na které nemusíte kupovat nic speciálního. Na pomoc vám bude stačit jedlá soda, která si s tímto nepříjemným problémem poradí.

Proč kůže na patách praská?

Popraskané paty jsou nevzhledné, ale to není jejich jediný problém. Ve skutečnosti mohou vést k vážným infekcím a negativně ovlivnit vaše zdraví. Kůže na patách je velmi náchylná k praskání, protože je mnohem tvrdší než kůže na jiných částech našeho těla. Z tohoto důvodu byste o ni měli pravidelně pečovat a odstraňovat odumřelé buňky. V opačném případě kůže ztvrdne, ztratí pružnost i pevnost a poté začne praskat.

Doporučený článek:  Detox pomocí šťáv tělo pročistí a dodá spoustu nové energie. Má však přísná pravidla

Jedlá soda je účinným lékem na nepříjemný problém

Na první pohled se může zdát, že odstranit ztvrdlou kůži na patách je velmi složité, ale s pomocí jedlé sody to nemusí být tak těžké. Při správné hydrataci tyto potíže mít nebudete. A právě k tomu vám pomůže jedlá soda, která dokáže změkčit tvrdou a suchou pokožku. Díky tomu budete schopni kůži hydratovat a odstranit odumřené buňky, které způsobují tento nepříjemný, nepohodlný a často i bolestivý problém. Podívejme se, jak jedlou sodu použít pro zdraví vašich nohou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak provést efektivní léčbu?

Použití jedlé sody pro péči o nohy je neuvěřitelně jednoduché. Smíchejte dvě lžíce jedlé sody s jednou lžící vody. Do této směsi můžete přidat i pár kapek svého oblíbeného esenciálního oleje, abyste získali i krásnou vůni. Směs naneste na umyté nohy a nechte působit asi 5 minut. Poté paty umyjte teplou vodou.

Doporučený článek:  Zázrak pro hubnutí a dlouhý život: cistus má pro zdraví rozhodně co nabídnout

Pro lepší účinky můžete použít také pemzu na nohy, díky čemuž se ztvrdlé kůže na nohou zbavíte mnohem lépe a rychleji. Vyzkoušejte tuto jednoduchou metodu a rozhodně nebudete litovat. Velkou výhodou je také nízká cena jedlé sody, takže nebudete muset ani příliš investovat do péče o své nohy.

Zdroj: https://www.onlymyhealth.com/home-remedies-for-cracked-heels-1608314453