Okolo koček koluje řada mýtů, které se skutečnou osobností malé šelmy nemají nic společného

Podle mnohých názorů je kočka jedno velké tajemství. Někdo ji má pouze doma, jiní ji zase pouští ven, aby se proběhla, ale zase se vrátila tam, kde má teplý pelech a dobré jídlo. Povaha koček se předem nedá určit, záleží na mnoha faktorech. Lidé si o nich myslí, že jsou nafoukané, ale kolují o nich také další mýty, které jim nedělají dobrou pověst.

Zapomeňte na mýty a pořiďte si roztomilé kotě

Prvním z nich je, že kočka nepotřebuje lidskou společnost. Majitelé ale nemají kočku jen kvůli tomu, aby doma někoho měli. Krmí ji, uklízejí po ní toaletu, mazlí se s ní a hrají si. Všechna zvířata, která máte doma, potřebují lidskou společnosti, a pokud by byla několik dní bez člověka, byla by smutná a trpěla by. Jestli odjíždíte na dovolenou, domluvte se se známým, který se vám o kočku pravidelně bude starat. Strádání může mít na kočku neblahý vliv, některé z toho můžou mít dokonce zdravotní problémy.

Doporučený článek:  Zelený chřest patří mezi nejcennější druhy. Je lahodný a plný vitamínů

Dalším mýtem je, že kočka si nikdy nevytvoří vztah ke člověku. Kočka, pokud vás má ráda, kolem vás bude běhat, může vás dokonce vítat u dveří, když přijdete z práce. Spousta koček slyší například na otevírání lednice a hned je u vás. Pokud budete večer ležet na gauči a odpočívat, možná za vámi přijde, sedne si na klín, začne příst a užívat si vaše drbání. To všechno jsou ukázky toho, že vás kočka bere jako součást smečky.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro mnohé jsou kočky znakem zlomyslnosti

Každá kočka, kterou máte doma, určitě bude mít své jméno. Mnoho majitelů ale tvrdí, že kočka na své jméno neslyší. Pokud ji budete často nazývat jejím jménem, opravdu si na něj ale zvykne a při zavolání se ukáže vedle vás. Pokud se o ni dobře staráte, přijde na každé zavolání. Adopce koček je dnes běžnou záležitostí, spousta lidí se ale obává, co za přírůstek si donesou domů.

Doporučený článek:  Horká, nebo ledová: vědci rozlouskli, který způsob přípravy kávy je zdravější

Některé kočky bohužel trhají záclony, koberce i pohovky, i když mají k dispozici svá vlastní škrabadla a doplňky na broušení drápků. Kočky to ale nedělají naschvál, jak si mnozí myslí. Je to pro ně přirozené. A kočky rozhodně nepatří mezi líná zvířata. Spí sice klidně až 20 hodin v kuse, ale starají se také o svou srst, loví venku myši nebo ptáky a doma si hrají s majitelem. Pokud kočce nedopřejete žádnou zábavu, poradí si sama, ale je možné, že pak najdete byt vzhůru nohama.

Zdroj: https://www.hillspet.com/cat-care/resources/cat-myths