Hřebíček dokáže víc než jen ochutit svařák. Jeho léčivé vlastnosti můžete využít po celý rok

Na stolech po celém světě najdete hřebíček nejen jako dekoraci, ale hlavně se používá v kuchyních jako koření. Tento nerozvinutý pupen ale dokáže mnohem více věcí, než jste si dokázali představit. Jak můžete v domácnost hřebíček využít?

Hřebíček pomůže nejen v kuchyni, ale také s bolestí

Prokázalo se, že odvar z hřebíčku je vynikajícím lékem na problémy s pohybovým aparátem. Žvýkání hřebíčku dokáže neutralizovat nepříjemný zápach, který vychází ze žaludku. Hřebíček má mimo jiné také antibakteriální vlastnosti, které se dají využít. Při nachlazení nebo zánětech je hřebíček nenahraditelným pomocníkem.

Z hřebíčku si můžete vyrobit například sirup. Ten pomůže v boji proti nepříjemnému kašli, ale také je hřebíček mocným lékem na začínající bolesti zubu. Jestli čekáte na svůj termín u zubaře, ale bolest zubu se stupňuje, můžete si pomoci hřebíčkem. Naneste ho na kousek vaty, přiložte na bolavý zub a rychle se vám uleví.

Zdroj obrázku: Freepik

Hřebíček je také skvělý osvěžovač vzduchu

Hřebíček můžete využít také jako osvěžovač vzduchu. Stačí ho nadrobit, zalít vodou a přivést k varu. Vůně se pak bude linout po celém bytě nebo domě. Do hřebíčku pak můžete přidat lžičku mleté kávy nebo trochu skořice. Hřebíček si poradí také s ekzémy a vředy v ústech, ale dokáže zmírnit, nebo dokonce vyléčit i jiné záněty.

Můžete si z něj vyrobit infuze a týden je pravidelně popíjet. Hřebíček si můžete přidat také do čaje místo citronu. Hřebíček má v domácnosti mnoho využití a byla by škoda ho používat pouze v kuchyni jako doplněk do různých omáček nebo polévek. Stejně jako jiné koření umí ulevit od bolesti, zbaví vás nachlazení nebo zmírní zánět. V kuchyni ho můžete využít hlavně v zimě, protože se jedná o koření do tradičního svařeného vína.

Zdroj: https://www.wellandgood.com/benefits-of-cloves/