Zelená vytvoří útulnou atmosféru a vnese domů klid. Nebojte se experimentovat s odstíny

Zelená barva je velmi oblíbenou především u dospělých lidí. Už mnoho let patří společně s klasickou bílou mezi barvy, které si lidé často volí do svých domovů. Podle odborníků se jedná o barvu, která uklidňuje a do vašeho života přinese harmonii a řád. Navíc díky ní budete mít blízko také k přírodě.

Zelená barva je hitem posledních let

Pokud si chcete do domácnosti přinést trochu zeleně, můžete si koupit různé druhy rostlin. Není to ale jediný způsob, jak mít doma zelenou barvu. Koupit si můžete také různé dekorace, navíc dnes existuje tolik odstínů zelené barvy, že nebudete vědět, jakou mít doma dřív. Kromě zelené jsou dnes moderní také tyrkysová, modrá nebo fialová barva. Odstíny žluté a oranžové barvy se skvěle budou doplňovat se standardní bílou barvou.

Doporučený článek:  Nejlepší psí rasy pro rodiny s dětmi

Zeleň si doma můžete dopřát v mnoha různých variantách. Budete se doma cítit opravdu jako doma, navíc si květiny můžete dopřát v každé místnosti. Městská džungle se stane vaším oblíbeným místem, kde budete chtít trávit svůj volný čas. Zelená barva má relaxační účinky. Koupit si můžete dokonce i pohovky v zelené barvě, které dodají místnosti šmrnc a rozhodně se stanou prvkem, na který budete rádi koukat.

Zdroj obrázku: Freepik

Oblíbené jsou všechny odstíny zelené

Šťavnatá a výrazná zelená barva se hodí do moderních domácností. Módní jsou také květinové vzory, a to nejen na dekoracích, ale také na oblečení. Můžete si domů pořídit zelené tapety, nebo takové, které budou kontrastovat s bílými zdmi místnosti. Na bílém pozadí navíc vyniknou všechny odstíny této barvy.

Doporučený článek:  Nadměrná vlhkost ohrožuje celý domov nebezpečnou plísní. Včasný zásah předejde vážným následkům

K zelené pak můžete přidat nejen tyrkysovou, ale také fialovou barvu. Vhodná je také žlutá, která vytvoří dojem, že jste venku na louce a procházíte se. Domov byste si měli vytvořit podle vašich představ a jeho součástí by měly být zelené rostliny a doplňky, které vytvoří uklidňující atmosféru. Díky tomu se budete domů rádi vracet.

Zdroj: https://www.countryclubmeadowssite.com/blog/2017/06/06/how-to-decorate-your-apartment-with-bright-colors/