Se špinavými botami do pračky. Při dodržení několika pravidel budou znovu jako nové

Mnoho lidí chce mít neustále čisté boty. Je to logické, protože stav našich bot může říct hodně o naší osobnosti. Hodně lidí netuší, jak čistit boty, aby je nepoškodili. Na drobné skvrny postačí malý hadřík a trocha vody. Na velké znečištění budete potřebovat pračku. Jde o skvělý způsob čištění, ale musíte si pamatovat několik základních pravidel, abyste svou obuv nezničili.

Jak prát boty v pračce?

Praní bot je v určitých bodech velmi specifické a musíte pamatovat na pár pravidel. Je to velmi důležité, abyste je nezničili a mohli si je užít dalších několik sezón. Musíte si hlavně uvědomit, že všechny boty čistit tímto způsobem nemůžete. Velmi opatrní buďte s koženou, semišovou nebo membránovou obuví, s vysokými podpatky, espadrilkami nebo botami s ozdobami. Praní může tyto typy bot a materiály poškodit nebo způsobit znatelnou deformaci.

Zdroj obrázku: Freepik

Základní pravidla pro praní bot v pračce

Pravidla nejsou složitá. V první řadě vyndejte z bot tkaničky a vložky. Zbavte se také velkých nečistot, například písku nebo kusů bláta. Doporučuje se také obuv prát ve speciálním sáčku, aby se nepoškodila. Jestli ho nemáte, můžete do pračky k botám vložit deku nebo ručník. Obuv neperte na vysokou teplotu. Nejlepší je 30 °C a maximálně 400 otáček za minutu. Nezapomeňte také na vhodný prací prostředek. Aviváž nepoužívejte nikdy. Navíc použijte vždy jen malé množství prostředku.

Sušení je stejně důležité jako samotné praní

Boty je důležité nejen správně vyprat, ale také usušit. Právě v tomto případě nejčastěji dochází k deformaci obuvi. Nikdy boty nedávejte na slunce, protože se zkroutí. V zimě je nedávejte ani k radiátoru. Obuv může ztratit svůj tvar, a v některých případech může dokonce prasknout. Položte ji na stinné místo při pokojové teplotě a nechte ji uschnout přirozeně. Dovnitř bot byste měli vložit noviny nebo papírové ručníky. Musíte je pravidelně vyměňovat, protože začnou vlhnout. Bota si díky tomu udrží svůj tvar.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-wash-shoes-in-washing-machine/