Se špinavými botami do pračky. Při dodržení několika pravidel budou znovu jako nové

Mnoho lidí chce mít neustále čisté boty. Je to logické, protože stav našich bot může říct hodně o naší osobnosti. Hodně lidí netuší, jak čistit boty, aby je nepoškodili. Na drobné skvrny postačí malý hadřík a trocha vody. Na velké znečištění budete potřebovat pračku. Jde o skvělý způsob čištění, ale musíte si pamatovat několik základních pravidel, abyste svou obuv nezničili.

Jak prát boty v pračce?

Praní bot je v určitých bodech velmi specifické a musíte pamatovat na pár pravidel. Je to velmi důležité, abyste je nezničili a mohli si je užít dalších několik sezón. Musíte si hlavně uvědomit, že všechny boty čistit tímto způsobem nemůžete. Velmi opatrní buďte s koženou, semišovou nebo membránovou obuví, s vysokými podpatky, espadrilkami nebo botami s ozdobami. Praní může tyto typy bot a materiály poškodit nebo způsobit znatelnou deformaci.

Zdroj obrázku: Freepik

Základní pravidla pro praní bot v pračce

Pravidla nejsou složitá. V první řadě vyndejte z bot tkaničky a vložky. Zbavte se také velkých nečistot, například písku nebo kusů bláta. Doporučuje se také obuv prát ve speciálním sáčku, aby se nepoškodila. Jestli ho nemáte, můžete do pračky k botám vložit deku nebo ručník. Obuv neperte na vysokou teplotu. Nejlepší je 30 °C a maximálně 400 otáček za minutu. Nezapomeňte také na vhodný prací prostředek. Aviváž nepoužívejte nikdy. Navíc použijte vždy jen malé množství prostředku.

Doporučený článek:  Citrusové slupky pomohou vyčistit vodní kámen i skvrny

Sušení je stejně důležité jako samotné praní

Boty je důležité nejen správně vyprat, ale také usušit. Právě v tomto případě nejčastěji dochází k deformaci obuvi. Nikdy boty nedávejte na slunce, protože se zkroutí. V zimě je nedávejte ani k radiátoru. Obuv může ztratit svůj tvar, a v některých případech může dokonce prasknout. Položte ji na stinné místo při pokojové teplotě a nechte ji uschnout přirozeně. Dovnitř bot byste měli vložit noviny nebo papírové ručníky. Musíte je pravidelně vyměňovat, protože začnou vlhnout. Bota si díky tomu udrží svůj tvar.

Zdroj: https://www.bobvila.com/articles/how-to-wash-shoes-in-washing-machine/