Domov před myšmi ochrání jednoduché kroky dostupné každému

Myši jsou, hlavně pro děti, roztomilá zvířata, která si navíc můžete koupit v každém obchodě s doplňky pro zvířata. Bohužel pokud se objeví v domácnosti, mohou způsobit velké škody, a to nejen co se týče potravin a dalších věcí. Ohrozit vás mohou také na zdraví, protože přenášejí různé nemoci. Jak se myší zbavit co nejrychleji?

Proč se myš objevila u vás doma?

Dnes najdeme na 30 druhů myší, ale v našich domovech se jich vyskytuje pouze několik druhů. Patří mezi škůdce, kteří jsou v domácnostech nerozšířenější. Vidět je můžete hlavně v domech, které stojí na vesnici, ale není výjimkou, že se myši ukážou i ve vyšších patrech panelových domů. V takovém případě je nutné jednat rychle. Mají rády tmavé a vlhké prostory, proto jim vyhovují sklepy a další temné místnosti.

Doporučený článek:  Plyn, indukce, nebo sklokeramická deska: vyberte variantu, která sedne vašim potřebám

Myš patří mezi noční hlodavce, kteří velmi často hledají potravu právě v domácnostech, které mají velké zásoby potravin. Naštěstí má spoustu přirozených nepřátel, mezi které patří kočka, pes nebo liška. Ve volné přírodě se dožije maximálně šesti měsíců. V domácnosti ale může přežít daleko déle, proto je možné, že si jí několik měsíců ani nevšimnete. Poradíme, jak se jí zbavit co nejrychleji.

Zdroj obrázku: Freepik

Jakými způsoby se můžete zbavit myší?

Jestliže máte podezření, že máte v domácnosti myši, je potřeba se o tom rychle přesvědčit. Následuje rozhodnutí, jak se myší zbavit co nejrychleji. Vyplatí se projít celý byt a zalepit otvory, kterými se myši mohou protáhnout do bytu. Netěsnící dveře, okna nebo trubky mohou být snadnou cestou. Zabezpečte také svou zahradu. Na ní myši poznáte snadno, protože si dělají cestičky a jejich nory jsou často dost hluboké.

Doporučený článek:  Citrusové slupky pomohou vyčistit vodní kámen i skvrny

Nedělejte si velké zásoby potravin – mouka, rýže nebo krupice bude lákat právě myši. Můžete na své zahradě vysadit rostliny, které myším nebudou vonět, a ty se budou zahradě vyhýbat. Mezi takové patří česnek, cibule nebo heřmánek.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-mice