Tetování může vypadat dobře po dlouhé roky. O jeho vzhledu rozhodnou první dny

Výzkumy ukazují, že tetování je mezi lidmi čím dál oblíbenější. Obrázky na kůži mohou vyjadřovat nejen životní situace, ale také si díky nim budeme pamatovat okamžiky, které už pominuly. Jestliže máte tetování, je potřeba o něj pečovat. Ihned po tetování je nutné kůži nevystavovat slunci a pravidelně ji mazat. Jestliže to tak dělat nebudete, tetování může ztratit barvu nebo kontury.

Jak se o tetování starat?

První dny po tetování jsou velmi důležité. Správnou péčí docílíte toho, že tetování vydrží dlouho a bude viditelné. Pokožka se musí postupně zahojit, tetování zůstane perfektní a nebudete se za něj stydět. Po tetování byste si neměli dávat alkohol. Ten totiž ředí krev a zabraňuje správnému hojení. Navíc do svého těla můžete dostat infekci. Pokožka by měla mít přístup ke vzduchu.

Doporučený článek:  Narcisy ve váze vydrží déle čerstvé díky několika pravidlům

Je potřeba sundat ochrannou fólii, pokožku mýt vlažnou vodou a jemným mýdlem, které nebude obsahovat agresivní látky. Ochranná fólie brání prachu a nečistotám, aby se usazovaly na tetování. Vhodné bude najít správný krém, který hydratuje a regeneruje pokožku. Urychlit hojení můžete pomocí krému s obsahem alantoinu. Po tetování věnujte péči 2–3 týdny, dokud nebude pokožka zahojená. Během té doby je nutné vyhnout se slunci a koupání v moři nebo bazénech.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete se potýkat i se zdravotními problémy

Hojení neznamená, že je tetování v pořádku. Je potřeba pleť čistit a také hydratovat. Můžete používat čisté bambucké máslo nebo krémy, které ho obsahují. Velký pozor dávejte v létě, nejčastěji se hovoří o tom, že byste se neměli nechat tetovat v létě, kdy jsou největší vedra. Chraňte svou pokožku krémem s vysokým faktorem, nejlépe 50 SPF.

Doporučený článek:  Většina lidí lije do odpadu poklad. Tekuté zlato je plné chuti, která vynikne nejen v omáčce

Mnoho lidí si myslí, že tetování znamená zdravotní rizika. Jestliže máte tatéra, kterého znáte a je prověřený, nemusíte se ničeho bát, protože sterilní prostředí by pro tetování mělo být základ, stejně jako pokaždé nové jehly a barvy. Můžete mít například alergii na inkoust, který se používá. Někteří si myslí, že tetování způsobí rakovinu kůže, ale nikdy to nebylo dokázáno.

Zdroj: https://www.webmd.com/skin-problems-and-treatments/taking-care-of-your-tattoo