Hebkost dodá ručníkům správné praní a sušení

Nové, krásné a nadýchané ručníky jsou vždy velmi příjemné a všichni je milujeme. Naneštěstí po prvním a každém dalším vyprání mohou tyto vlastnosti ztratit. Jak zabránit ručníkům, aby byly nepříjemně tvrdé a hrubé? Podívejme se na pár osvědčených domácích tipů, které vám s touto nepříjemností pomohou.

Správná teplota je základem úspěchu

Správná péče o ručníky zahrnuje i správné praní. Vždy zkontrolujte štítek na látce, který vám řekne, jak je máte prát a žehlit. V minulosti bylo běžné, že se ručníky praly na 90 stupňů, ale dnes už nic takového zajisté dělat nebudete. Ideální teplota pro bavlněné ručníky je 60 stupňů a pro ručníky z mikrovlákna se doporučuje nepřekračovat 40 stupňů.

Doporučený článek:  Přítomnost štěnic prozradí typický zápach, zbavit se jich můžeme křemelinou

Důležité jsou také prací prostředky, které při praní používáte. Snažte se nepoužívat kupovanou aviváž. Místo toho použijte 1 šálek octa, který nalijete do bubnu a vyperete s barevnými ručníky. Pro bílé ručníky zvolte půl sklenice jedlé sody, kterou nasypete do dávkovače pracího prášku. Rychlost otáček byste nikdy neměli nastavovat na maximum, protože se vlákna rychle opotřebují a budou polámaná.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak získat měkké ručníky díky praní a sušení?

Možná to bude znít v první chvíli trochu složitě, ale ručníky byste neměli v pračce míchat s dalším oblečením. Perte vždy pouze ručníky. Malé množství látky v bubnu zajistí prověšení, které pomůže efektivnějšímu máchání. Díky tomu budou ručníky více sát a budou nádherně nadýchané i po mnoha praních.

Doporučený článek:  Drahé pistácie nechte klidně ležet v obchodě. S trochou trpělivosti si snadno vypěstujete vlastní

Klíčový je také způsob věšení této tkaniny. Než je pověsíte na věšák, pořádně je protřepejte. Vlákna se díky tomu narovnají a v této poloze si po usušení zachovají svůj tvar. Mezi pověšenými ručníky také udržujte prostor, aby se mohla vlhkost správně odpařit. Díky tomu bude materiál pružný a měkký. Ručníky vám díky těmto tipům zůstanou mnohem déle krásné a jako nové, takže nebudete muset brzy kupovat nové.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/how-to-keep-towels-soft