Sychravé dny jsou jako stvořené pro mytí oken. Čisté okenice prozáří domov podzimním sluncem

Pokud víte, že nebude mrznout, můžete se vrhnout na mytí oken před dlouhou zimou. Budou potřebovat kvalitní péči, a jestli se vám povede je pořádně umýt, můžete se pak těšit na krásnou domácnost, do které budou proudit podzimní sluneční paprsky, a budete se cítit dobře. Mytí oken je ale pro většinu žen tou nejhorší domácí prací. Proto vám poradíme triky, kterými si tuto činnost můžete usnadnit, a okna se budou lesknout jako nikdy.

Kdy je vhodné okna umýt?

Podzim je vhodná doba pro mytí oken, ale dávejte si pozor, jaké je venku počasí. Není vhodné je mýt, například pokud svítí slunce. Čištění oken za deště nebo v mrazivém počasí také nemá smysl, protože již druhý den by nemuselo být vidět, že jste něco dělali. Sychravý den bude nejvhodnější, protože nebudou tolik vidět pruhy, které mohou během mytí oken vzniknout.

Doporučený článek:  Nekonečný boj s chlupy domácích mazlíčků nemusí být marný. Stačí použít jednoduché triky

Abyste dosáhli skvělých výsledků, musíte mít připravené správné prostředky, které vám k tomu pomohou. Houbička, miska s vlažnou vodou nebo papírová utěrka jsou velkými pomocníky. Už naše babičky používaly ekologické prostředky, které byly účinné. Chemické přípravky můžete nahradit například octem, leštění probíhalo pomocí starých novin. Mytí oken ovšem nejsou jen okenní tabule, ale také rámy a parapety.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké chyby při mytí oken děláme nejčastěji?

Na rámech velmi často najdeme nečistoty a prach, které ovlivňují také samotná skla. Jestli na nich máte už vrstvu prachu, vezměte houbičku a mycí prostředek a nečistoty smyjte. Poté se můžete vrhnout na samotná okna – vhodný bude okenní vysavač. Nezapomeňte pak vrstvu vody dokonale setřít. Mnoho lidí pak dělá při mytí oken chyby, které je mohou stát kvalitní práci.

Doporučený článek:  Účinky čajovníkového oleje lze využít na pokožku i v domácnosti

Při mytí oken byste neměli používat studenou vodu, ve které se budou špatně rozpouštět mycí prostředky – tím pádem se budou objevovat šmouhy. Okna kvalitně a důkladně vyleštěte, protože jedině tak zajistíte, že budou zářit, a vy budete dobře vidět ven. Kromě papírových utěrek k tomu můžete použít také nylonové punčocháče nebo utěrku z mikrovlákna.

Zdroj: https://www.pellabranch.com/blog/global-blogs/how-to-clean-windows-without-streaks/