Skvrny od potu se zdají nezničitelné, šikovné domácí triky je však vyčistí raz dva

Jak odstranit skvrny od potu z oblečení? Co se týče bílého prádla, bude to asi o něco těžší, ale pomocí jednoduchých triků se jich zbavíte bez námahy. Na některé agresivní skvrny ale nezabere ani prací prášek nebo bělidlo. Na řadu pak přicházejí domácí metody, které jsou účinné a hlavně levné. Pomohou se zbavit skvrn a také nezničí vaši oblíbenou halenku nebo jiný kousek.

Díky potu se naše kůže ochlazuje

I když pot nemáme rádi, je to nedílná součást našeho těla. Díky potu se kůže ochlazuje, zejména v létě je to hodně znát. Pokud stojíte na pláži a potíte se, možná to ani nebudete řešit. Když ale přijdete mezi lidi a cítíte, že vám po obličeji nebo po zádech teče studený pramínek, už možná zpanikaříte. Jak ale vyprat skvrny od potu na oblečení, abyste ho nezničili a zároveň skvrny byly opravdu pryč?

Doporučený článek:  Zlatavý vývar jako od babičky: několik tajných ingrediencí dovede polévku k dokonalosti

Nejčastěji se potíme v podpaží. Mohou vzniknout žluté skvrny, které budou těžko odstranitelné hlavně z bílého oblečení. Můžete ale použít roztok octa a vody, které smíchejte v poměru 1 : 1. Nechte pak směs působit na oblečení asi 15 minut a vyperte v pračce s ubrousky, které zabraňují obarvení látek. Tuto metodu pak můžete použít i na černé oblečení.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit i jiných skvrn?

Potit se můžete samozřejmě i na jiných místech, proto je nutné vědět, jak odstranit pot například z čepice, kterou v létě nosíme na ochranu hlavy. Můžete to zkusit pomocí jedlé sody nebo vody a peroxidu vodíku. Směs pak aplikujte přímo na skvrny od potu, nechte působit asi 45 minut a poté vyperte kšiltovku ve vlažné vodě a vhoďte do pračky s dalším prádlem. Nemusíte se bát, že by se kšilt zničil, pokud zvolíte vhodný program.

Doporučený článek:  Usnadněte si každodenní úklid jednoduchými triky, které znaly už naše babičky

Na bílé prádlo bude platit citronová šťáva. Tu smíchejte s vodou, vložte do směsi bílou halenku a nechte 15 minut působit. Poté vyperte tradičním způsobem. Na barevné prádlo zase bude fungovat čpavek, a to podobným způsobem. Nezapomeňte ho před nanesením na prádlo naředit.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2020/july/how-to-remove-sweat-stains/