Skvrny od potu vyčistí ocet, jedlá soda nebo peroxid vodíku

Letní horka jsou ideální pro vytvoření skvrn od potu na všem, co používáte. Oblečení je samozřejmostí, ale v létě se pot drží hodně také na ložním prádle. Na povlaku polštáře žluté skvrny uvidíte hned. Odstranění přitom může být poměrně složité. Využijte domácí prostředky k odstranění skvrn od potu z polštářů a užijte si dokonale čisté ložní prádlo bez použití chemie!

Skvrny od potu nejsou jen estetický problém

Polštáře jsou velmi náchylné na žluté skvrny od potu, protože hlava a krk se během spánku hodně potí. Skvrny nepůsobí elegantně, ale to není jejich jediný problém. Pravidelné praní polštářů i deky je základním krokem při péči o zdraví. Látka totiž absorbuje nejen pot, ale také sliny, vlasy, odumřelou pokožku, roztoče, plísně a bakterie. To vše může způsobit zdravotní problémy.

Doporučený článek:  Plíseň v bytě se objeví snadno, stejně lehce ale může zmizet: domácí prostředky nezklamou
Zdroj obrázku: Freepik

Jak odstranit skvrny od potu?

Čištění je možné hned několika způsoby. Jednou z osvědčených metod je použití bílého octa. Nejenže vyčistí skvrny, ale také má dezinfekční účinek. Smíchejte ocet se studenou vodou v poměru 1 : 1 a nalijte roztok do lahve s rozprašovačem. Bohatě ho nastříkejte na skvrny. Nechte hodinu působit, opláchněte vlažnou vodou a poté klasicky vyberte v pračce.

Další možností je jedlá soda. Ta má navíc i bělicí vlastnosti, takže bude polštář vypadat jako nový. Do sklenice vody nasypte 4 polévkové lžíce jedlé sody. Získáte hustou pastu. Naneste ji na skvrny od potu a jemně rozetřete. Nechte 1–2 hodiny působit. Poté polštář vyperte v pračce na teplotu, která je napsaná na štítku. Uvidíte, že polštář bude nádherně čistý a sněhově bílý.

Doporučený článek:  Domácí hnojiva z kuchyně rostlinám prospějí bez zatížení

Domácí lék na nejodolnější skvrny od potu

Máte-li hodně agresivní pot, možná budete muset použít trochu větší kalibr na čištění. Nemusíte vyhazovat peníze za chemické čištění. Potřebovat budete jen sklenici peroxidu vodíku, 1/2 hrnku bílého octa a šťávu z jednoho citronu. Vše smíchejte a zalijte teplou vodou. Naneste na špinavé polštáře a odložte na pár hodin. Nakonec vše klasicky vyperte v pračce.

Zdroj: https://www.miraclebrand.co/blogs/news/how-to-guide-on-how-to-remove-sweat-stains-from-pillowcases