Zbavte se bradavic bezbolestně v pohodlí domova. Příroda je nejmocnější léčitelka

Bradavice se na těle objevují v důsledku napadení lidským papilomavirem (HPV). Jeho nositelem je zhruba každý desátý člověk. Obvykle zaútočí, když je tělo oslabené, a projevuje se malým hrbolkem s nerovným povrchem. Papilomavirem se lze nakazit velmi snadno – stačí kontakt s nakaženou osobou. Bradavice je potřeba začít léčit co nejdříve, aby se infekce nerozšířila na jiné části těla nebo na jiné lidi. Zde jsou domácí prostředky, které s bradavicemi účinně zatočí.

Potírejte je cibulí

Cibule funguje daleko lépe než většina léků. Má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, které jsou v přírodní medicíně ceněné už mnoho let. Cibule má příznivý vliv na pokožku, pomáhá bojovat proti zánětu a regeneruje povrch kůže. Pokud vás trápí bradavice, aplikujte na postižené místo obklad z cibulové šťávy alespoň třikrát denně.

Doporučený článek:  Vlasy jsou korunou krásy. Jejich špatný stav může být známkou několika nepříjemných onemocnění

Jablečný ocet má rovněž antibakteriální vlastnosti. Při kontaktu s pokožkou rozkládá odumřelé kožní buňky, proto bradavice potřená tímto octem rychleji vyschne a snadno se zahojí. Ocet zároveň místo vydezinfikuje a zabrání šíření infekce. Smíchejte lžíci jablečného octa a lžíci citronové šťávy a několikrát denně směsí místo potírejte.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste zázvor nebo gel z aloe vera

Zázvor zastavuje růst bakterií a virů a má protizánětlivé vlastnosti. Oloupaný kořen nastrouhejte na struhadle a na několik minut ho přiložte na bradavici. Opakujte třikrát denně. Podobné účinky má gel z aloe vera. Potřete s ním bradavici předtím, než půjdete spát. Aloe vera urychluje regeneraci pokožky, vyhlazuje ji a vyživuje.

Doporučený článek:  Otužování v mrazivé vodě posílí imunitu jako nic jiného. Ideální doba začít je právě teď

Vitamín E má skvělý vliv na pokožku. Zpomaluje proces stárnutí, zpevňuje pokožku a také urychluje její regeneraci. Proto pomůže při léčbě bradavic. Pokud se vám na těle nějaká objeví, kupte si v lékárně kapsle s vitamínem E a každý den na postižené místo jednu vymačkejte. Poté si důkladně umyjte ruce. Opakujte, dokud bradavice nezmizí.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-warts