Sladké sny popřejí oblíbené bylinky. Pomohou lépe usnout a zapomenout na každodenní starosti

Jestli nemůžete v noci spát, nejde vám usnout nebo spíte velmi málo, jsou tu bylinky a další pomocníci, kteří vám pomohou ke zdravému spánku. Budete se cítit odpočatí, spánek bude kvalitnější a hlavně delší. Už nebudete muset v noci počítat ovečky nebo se zaměstnávat čtením. Stačí sáhnout po správné bylince a máte po problému.

Zdravý spánek je alfou a omegou celého života

Pokud nekvalitně spíte, může to být nejen špatnou matrací nebo nevhodnou stravou, ale také tím, jestli jste ve stresu, nebo i jinými psychickými faktory. Kvalitní a zdravý spánek je přitom důležitý, abychom následující den správně fungovali a zvládli veškeré úkoly. Jednou z bylinek, která by mohla pomoci, je heřmánek. Je to přírodní prostředek na zkvalitnění spánku, pomůže k lepšímu usínání.

Doporučený článek:  5 důvodů kovové pachuti v ústech: ve většině případů se není čeho bát

Obsahuje látku apigenin, která uvolní svaly, uklidní nervový systém a budete spát jako miminko. Můžete si udělat jednoduchý heřmánkový čaj. Nejlepší bude čerstvá bylinka, ale můžete použít i sušenou rostlinu. K tomu přidejte ještě med, a kdo má rád, přilijte ještě trochu mléka. Přidat můžete i citronovou šťávu podle chuti.

Zdroj obrázku: Freepik

Vhodné na dobrý spánek jsou levandule a třezalka

Mezi další bylinky, které zkvalitní spánek a budete se díky nim celý den cítit skvěle a odpočatě, patří levandule. Tu si můžete nejen uvařit, ale také nasušit, poté nasypat do látkových pytlíků a vložit pod polštář. Je to velmi jednouchá metoda, díky které získáte kvalitní a dlouhý spánek bez rušení.

Doporučený článek:  Dva bílí zabijáci číhají i tam, kde je nikdo nečeká. Pro srdce představují skutečné riziko

Zkusit můžete také třezalku nebo meduňku. Používají se nejen k léčbě různých dýchacích onemocnění, ale snadno zaženou i nekvalitní spánek nebo nespavost. Budete potřebovat jen dvě lžíce sušené meduňky, heřmánkové listy a med, pokud máte rádi sladké čaje. Třezalka se zase používá na deprese, které mohou za nekvalitní spánek nebo jeho nedostatek. I tady stačí bylinky, voda a med nebo citronová šťáva.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/herbs-for-sleep