Mravence ze zahrady vyženou i věci z kuchyně

Velký počet mravenců na zahradě nebo pozemku se může stát rychle problémem. Je to proto, že rychle množící se hmyz může vést ke skutečné katastrofě. Stává se, že způsobují poškození kořenového systému rostlin nebo vytvářejí příznivé životní podmínky pro mšice. Chcete-li se tohoto hmyzu zbavit určitě jako první vyzkoušejte přírodní způsoby.

Škody, které mohou způsobit

Obecně se mravenci považují za užitečný hmyz, který v zahradě může přinést spoustu výhod. Uvolňují půdu, čistí substrát od organických zbytků a ničí parazitický hmyz, například larvy much. Bohužel, mravenci se množí velmi rychle a jejich velký počet může mít za následek zničení plodin. Často ničí kořenový systém rostlin nebo se živí mladými výhonky. Kromě toho mravenci často staví svá hnízda v zahradních altánech a odtud se umí rychle dostat i do domu.

Doporučený článek:  Jednoduché triky a návyky pomohou šetřit doma s vodou

Prvním osvědčeným způsobem jak bojovat s mravenci je použití octa, který je velmi účinný v boji proti vetřelcům. Odstraší je svou silnou vůní, takže jej stačí smíchat s vodou v poměru 1:1. Aby bylo jeho použití pohodlné a snadné, přípravek nalijte do láhve s rozprašovačem a následně postříkejte místa, kde se mravenci nacházejí. Můžete ho zkusit i nalít na cesty, po kterých se mravenci pohybují. Dávejte však pozor abyste nastříkali co nejméně směsi na rostliny, mohlo by je to poškodit.

Doporučený článek:  "Pokud je místo vyhrazeno pro matky s dětmi, tak sem nemohu?" Ptal jsem se v podniku, který moderní otce diskriminuje

Výrobky z kuchyně

Další možností je připravit směs kopřivy a česneku. Tato kombinace účinně odstraší mravence žijící v zahradě. Je to způsobeno velmi intenzivní vůní česneku i kopřivy. K přípravě postřiku potřebujete litr vroucí vody, čtyři rozdrcené stroužky česneku a půl kilogramu listů kopřivy. Všechny ingredience by se měly navzájem propojit v kbelíku, kde budou stát dva dny. Po uplynutí této doby stačí směs nalít přímo na škůdce v zahradě.

Abyste se zbavili tvrdohlavých mravenců na zahradě, zkuste použít věci, které se běžně nacházejí v každé kuchyni. Například jedlá soda rozptýlená po cestách, po kterých se mravenci pohybují účinně odplaší tyto vetřelce. Použít můžete také kávovou usazeninu, která běžně končí v koši. Mravenci nemají rádi vůni kávy, takže po místu, kde ji vysypete, se budou obloukem vyhýbat.

Doporučený článek:  Vodní kámen můžeme vyčistit domácími prostředky nebo speciálními produkty

 

Zdroj: https://www.allrecipes.com/article/how-to-get-rid-of-ants-in-the-kitchen/, https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/interiors/a32668439/how-to-get-rid-of-ants/