Správná zálivka je klíčem ke krásným muškátům

Pěstování muškátů není snadné. Pro většinu zahrádkářů a pěstitelů je největším problémem jejich zalévání. Způsob závlahy totiž závisí na místě, druhu i povětrnostních podmínkách. Muškáty dobře snáší sucho a vysoké teploty. Zavlažování může být složité, ale díky jedinečné metodě si můžete usnadnit práci a vždy se dočkáte nádherných a zdravých muškátů.

Úspěch pěstování se skrývá v zalévání

Zalévání je velmi důležité pro všechny rostliny. Muškáty nejsou žádnou výjimkou. Jde o jedinečnou rostlinu na léto, protože snáší i vysoké teploty. Umí si ukládat vodu během horkých a suchých dnů. To ale neznamená, že je můžete zanedbávat.

Jestli chcete bujné a krásné květenství, musíte se postarat o správnou zálivku. Podívejme se na to, jak můžete vyzrát na zalévání muškátů. Na první pohled to není jednoduché, ale můžete si s tím snadno poradit díky tipům od profesionálních zahradníků.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zalévat muškáty, aby se jim dařilo?

Muškáty, kterým poskytnete správnou péči, budou nádherným pokladem vaší zahrady. Při zalévání si musíte dávat pozor, abyste rostliny nepřelili. Muškáty pochází z Afriky, takže jsou zvyklé na horké podnebí. Proto nepotřebují ani tolik vody. Přelití je může skutečně poškodit nebo zahubit. Muškáty uchovávají vodu v listech i kořenech, a proto byste je měli zalévat jen v případě, že je substrát suchý a teplý.

Nejlepší způsob závlahy pro muškáty

Muškáty byste neměli zalévat často ani hodně. Na jednu rostlinu vám postačí asi sklenice vody, jakmile bude substrát skutečně suchý. Jestli máte rostlinu v květináči, měla by voda tvořit asi 10 procent kapacity květináče.

Zahradní muškáty nikdy nezalévejte v období dešťů. Jakmile se objeví déšť, bouřky a silnější vítr, měli byste počkat několik dnů, než budete rostliny znovu zalévat. Při snížení teploty muškáty nepotřebují zalévat, takže byste jim jen ublížili a přišli o jejich překrásné květenství.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/much-water-geraniums-need-70907.html