Správná zálivka je klíčem ke krásným muškátům

Pěstování muškátů není snadné. Pro většinu zahrádkářů a pěstitelů je největším problémem jejich zalévání. Způsob závlahy totiž závisí na místě, druhu i povětrnostních podmínkách. Muškáty dobře snáší sucho a vysoké teploty. Zavlažování může být složité, ale díky jedinečné metodě si můžete usnadnit práci a vždy se dočkáte nádherných a zdravých muškátů.

Úspěch pěstování se skrývá v zalévání

Zalévání je velmi důležité pro všechny rostliny. Muškáty nejsou žádnou výjimkou. Jde o jedinečnou rostlinu na léto, protože snáší i vysoké teploty. Umí si ukládat vodu během horkých a suchých dnů. To ale neznamená, že je můžete zanedbávat.

Doporučený článek:  Před zimou potřebují stromy na zahradě pořádnou výživu. Odolají pak i největšímu mrazu

Jestli chcete bujné a krásné květenství, musíte se postarat o správnou zálivku. Podívejme se na to, jak můžete vyzrát na zalévání muškátů. Na první pohled to není jednoduché, ale můžete si s tím snadno poradit díky tipům od profesionálních zahradníků.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zalévat muškáty, aby se jim dařilo?

Muškáty, kterým poskytnete správnou péči, budou nádherným pokladem vaší zahrady. Při zalévání si musíte dávat pozor, abyste rostliny nepřelili. Muškáty pochází z Afriky, takže jsou zvyklé na horké podnebí. Proto nepotřebují ani tolik vody. Přelití je může skutečně poškodit nebo zahubit. Muškáty uchovávají vodu v listech i kořenech, a proto byste je měli zalévat jen v případě, že je substrát suchý a teplý.

Doporučený článek:  Cukr škodí zdraví. Mnohem lepší je ho nasypat na zahradu a osladit rostlinám život

Nejlepší způsob závlahy pro muškáty

Muškáty byste neměli zalévat často ani hodně. Na jednu rostlinu vám postačí asi sklenice vody, jakmile bude substrát skutečně suchý. Jestli máte rostlinu v květináči, měla by voda tvořit asi 10 procent kapacity květináče.

Zahradní muškáty nikdy nezalévejte v období dešťů. Jakmile se objeví déšť, bouřky a silnější vítr, měli byste počkat několik dnů, než budete rostliny znovu zalévat. Při snížení teploty muškáty nepotřebují zalévat, takže byste jim jen ublížili a přišli o jejich překrásné květenství.

Zdroj: https://homeguides.sfgate.com/much-water-geraniums-need-70907.html