Staré tapety nejsou překážkou. S šikovnou metodou je jejich odstranění hračka

Oblíbené odstraňovače tapet seženete ve specializovaných obchodech, stojí ovšem nejen mnoho peněz, ale také jsou plné chemických látek, které rozhodně nechcete dýchat. Existuje ale řešení, které je ekologické a zároveň velmi jednoduché, a poradíte si díky němu i s odolnými tapetami. Pro domácí metodu nebudete potřebovat mnoho předmětů.

Jaké věci budete potřebovat k odstranění tapety?

Na odstranění tapet si připravte suroviny, které najdete doma. Je to 1/3 hrnku citronové šťávy, 2 hrnky bílého octa, 2 sklenice vody, lahvička s rozprašovačem a škrabka na tapety nebo tmel. Než začnete se samotným odstraňováním tapety, musíte si připravit celou místnost. Nábytek dejte do jiné místnosti, poté sundejte koberec.

Doporučený článek:  Zahradní maliny ohrožuje několik častých škůdců

Vinylová tapeta se bude skládat ze dvou vrstev. Začněte nejdříve horní vrstvou, která je tlustší a půjde snadno dolů. Poté na zdi zůstane tenká spodní vrstva, se kterou to bude složitější. Budete muset použít prostředky, které jste si připravili. Odloupnutí této vrstvy může trvat hodně dlouho. Proto buďte chytří a připravte se, abyste se zbytečně nezdržovali.

Zdroj obrázku: Freepik

Spodní vrstvu namočte, půjde lépe dolů

Spodní vrstva se bude odstraňovat lépe, pokud ji namočíte. Zalijte ji tedy směsí octa a citronové šťávy. Sledujte, jak se tekutina do tapety vsakujte, a nechte jí dostatek času. Tekutina totiž rozpustí lepidlo, a až bude celá plocha mokrá, můžete ji začít odlepovat. Ušetříte si tím spoustu času. K odstranění použijte škrabku, se kterou vám to půjde rychleji.

Doporučený článek:  Octomilky odeženou některé vůně, nastražit na ně můžeme také past

Malé kousky budou stačit odstranit brusným papírem nebo špachtlí. Záleží, jakou pomůcku najdete doma. Po sejmutí tapety pak musíte zeď umýt vodou se saponátem. Stěna by neměla navlhnout, po jejím vyschnutí pak srovnejte nerovnosti a vady, než zeď začnete znovu natírat nebo připevňovat novou tapetu. Příště už vám práce s odstraněním tapety půjde rychleji.

Zdroj: https://www.lowes.com/n/how-to/remove-old-wallpaper