Domov je tam, kam se rádi vracíme. Cítit se doma dobře pomůžou i zdánlivé maličkosti

Zařizujete si byt? Ačkoliv budete zařizovat prioritně podle svého stylu, mohou vám pomoct i tyto tipy, jak prostor zařídit stylově a efektivně. Jak vybrat nábytek, doplňky a barvy? Důležité je, abyste se vy osobně cítili doma vždy dobře.

Malá, nebo velká místnost?

Je potřeba myslet na velikost prostoru. Malou místnost zařiďte tak, aby působila větší. Zde se zaměřte na barvy jemné, pastelové. Prostor opticky zvětší. Další vychytávkou na zvětšení prostoru je zrcadlo. Nevolte příliš velké kusy nábytku. Hlavním pravidlem je použití světlých barev do malých místností.

Doporučený článek:  Orchidejím prospívá závlaha ve formě koupele

Jak působí barvy na emoce?

Barvy na nás působí mnohem víc, než se zdá. Do pracovny je potřeba zvolit jiné barvy než do ložnice. Zatímco do pracovny je vhodné použít výraznější barvy podněcující kreativitu, do místnosti určené k odpočinku zvolte světlé, pastelové barvy. Pokud zvolíte do místnosti tlumené, konzervativní barvy, lépe pak vyniknou výraznější dekorace.

Zdroj obrázku: Freepik

Velké místnosti rozdělte na zóny

Můžete mít v bytě větší místnosti, které slouží více účelům. Obývák spojený s pracovnou, kuchyň s obývákem. Je potřeba tyto zóny prakticky oddělit. Nejlépe velkým kusem nábytku, jako je sedačka mezi pracovnou a obývacím pokojem – místo, kde se pracuje, je potřeba vnímat jinak než místnost, kde se relaxuje.

Doporučený článek:  Myš proklouzne i nejmenší skulinou v domě. Vyhnat je pomůžou osvědčené metody

Pořiďte si jen to, co využijete

Klíčem je minimalismus. Pokud bude v místnosti příliš mnoho věcí, bude složitější zde nejen pracovat, ale i odpočívat. Nepřehlťte domácnost doplňky. Nepořizujte vše, co uvidíte, můžete přijít o prostor v bytě. Pár výraznějších dekorací, které vám udělají radost a byt zútulní, bude stačit. Nikoliv byt přehlcený velkým množstvím drobností.

Najděte si svůj styl

Aby se vám žilo dobře, přizpůsobte bydlení svému stylu. Zohledněte svou osobnost, své zájmy. Pokud rádi čtete, neměla by chybět velká knihovna. Pro kutily je vhodné najít místo na dílnu, rodinné typy a cestovatelé si rádi vystaví fotografie. Tím získá byt jedinečnost a autenticitu. A nakonec nezapomeňte na rostliny! Působí dekorativně, uklidňují a pročistí vzduch.

Zdroj: https://arielsd.com/property-news/8-tips-for-a-cozy-apartment/