Sůl se vypořádá se skvrnami, využít lze v myčce i domácí kosmetice

Sůl patří mezi nejlevnější koření, která máme všichni doma. Sůl používáme prakticky do každého pokrmu, ale využít ji můžete i mnoha dalšími způsoby. Věděli jste, že sůl je velmi spolehlivý pomocník proti skvrnám, nepostradatelný čistič a součást domácí kosmetiky? Velká výhoda tohoto produktu je nejen nízká cena, ale také široké využití. Na co můžete sůl použít?

Odstranění skvrn

Velmi známým způsobem, jak využít sůl, je při odstraňování skvrn od červeného vína. Skvrnu stačí posypat a nechat působit. Pomocí soli ale můžete také vybělit své záclony, aby získaly znovu sněhově bílý vzhled. Stačí rozpustit 6 lžic soli v 10 litrech vody, namočit do roztoku záclony a nechat působit přes noc. Ráno je klasicky vyperte a máte hotovo. Se solí ale můžete čistit také stříbro nebo myčku na nádobí. Sůl do myčky je poměrně drahá a má stejné vlastnosti jako kuchyňská sůl.

Doporučený článek:  Mazlíčci potřebují během zimy udržet v teple. Dny doma zpestří zábavné aktivity
Zdroj obrázku: Pixabay

Kosmetické použití

Sůl se skvěle hodí do domácí kosmetiky. Změkčuje a vyživuje pokožku, takže ji můžete používat na popraskané paty, když ji přidáte do koupele. Stejně tak vám poslouží jako ideální solný peeling. V misce smíchejte pár lžic soli, přidejte lžičku olivového oleje nebo kokosového oleje, pár kapek esenciálního oleje, špetku skořice a 2 lžíce kávové sedliny. Naneste na obličej a použijte jako klasický peeling z drogerie. Rozdíl bude v tom, že tento je extrémně levný a přírodní.

Doporučený článek:  Tmavý byt nemusí být smutný. Některým rostlinám se v temném koutě bude náramně líbit

Zábavné experimenty

S dětmi můžete využít sůl také na experimenty. Můžete jim ukázat, jak probíhá proces krystalizace. Potřebujete k tomu jen sklenici, špejli nebo pastelku, silnější nit, vodu, sůl a trpělivost. Uvařte a nechte vychladit vodu. Sklenici naplňte vodou do poloviny a po lžících přidávejte sůl. Promíchejte a zkontrolujte, že je ve vodě dost soli. Nic navažte na špejli a ponořte ji do vody. Nesmí se ale dotýkat dna. Odložte sklenici na klidné místo a za pár týdnů vaše děti uvidí malý zázrak.

Zdroj: https://experthometips.com/smart-uses-for-salt