Surfinie se neobejdou bez dostatečného hnojení. Využít lze kávovou sedlinu

Surfinie jsou velmi oblíbené květiny na balkony, terasy i zahrady. Jejich květy vypadají nádherně a jednoduše se stanou jedinečnou ozdobou každého prostoru. Rostlina je na pěstování poměrně nenáročná, ale měli byste přijít na tajemství jejího hnojení. Díky tomu budete mít mnohem více překrásných květů. Domácí hnojivo vám s tím snadno pomůže a nebude vás stát skoro nic.

Jak pečovat o surfinie?

Surfinie jsou přezdívány královnami balkonů. Péče o ně je velmi jednoduchá. Klíčem je odstranit všechny květy, které již odkvetly. To způsobí, že rostlina bude kvést hodně, a zároveň snížíte riziko houbových chorob. Surfinie se cítí nejlépe na balkonu orientovaném na jih. Stín pro ně není vhodný, protože potřebují hodně slunce.

Doporučený článek:  Jarní sazeničky květin můžeme přesouvat do záhonů v půlce května

Musíte je ale chránit před deštěm a bouřkami, které mohou poničit květy. Substrát by měl obsahovat hodně humusu, živin, vlhkosti a skvělé je také doplnit ho pískem. Nejlepší pH pro tyto květiny je kolem 5,5, přičemž při vysokém pH přestane rostlina přijímat železo. To může ohrozit její zdravotní stav a začnou jí blednout listy. Na balkoně je musíte zalévat jednou denně, v horkém počasí klidně dvakrát denně.

Zdroj obrázku: Freepik

Čím surfinie hnojit?

Surfinie vyžadují časté hnojení, a to každý druhý den. V létě používejte vodu s hnojivem. Běžné dávkování je 35 ml na 1 litr vody. Toto hnojivo používejte po celou vegetační sezónu. Pro surfinie budou fungovat hlavně minerální hnojiva, která jsou určena pro tuto rostlinu. Použít ale můžete také univerzální prostředky na hnojení rostlin v květináči. Základem úspěchu je pravidelné hnojení, které jednoznačně povede k hojnějšímu květenství.

Doporučený článek:  Cibulový postřik se na zahradě vypořádá s mšicemi

Jak si vyrobit domácí hnojivo?

Surfinie mají rády kyselou půdu. Proto můžete podpořit jejich růst výluhem z kávové sedliny. Sedlinu zalijte převařenou, odstátou neperlivou vodou. Směs promíchejte a zalijte rostliny. Sušenou kávovou sedlinu také můžete nasypat na substrát nebo smíchat s půdou při výsadbě. Další možností je odvar z banánových slupek.

Zdroj: http://naturecircle.eu/Care%20of%20Surfinias