Statická elektřina v oblečení už vás nepřekvapí. Jednoduché triky jí zaručeně předejdou

Statická elektřina způsobuje mnoho problémů. Nejen že dokáže zničit perfektně upravený účes, ale ani nošení zelektrizovaného oblečení není nijak příjemné. Sukně se lepí k punčochám a při doteku se svetrem látka zajiskří. Co dělat, abyste zabránili vzniku statické elektřiny v oblečení? Jednoduché domácí přípravky fungují stejně dobře jako ty komerční.

Které materiály jsou nejohroženější?

Elektrizaci jsou vystavené zejména oděvy vyrobené z vlny a syntetických materiálů. Proto volte raději látky bavlněné, nebo alespoň s vysokým podílem bavlny. Na statickou elektřinu má vliv i nízká vlhkost a suchý vzduch v místnosti. Z tohoto důvodu může být užitečný zvlhčovač vzduchu. A jak si můžete pomoci jinak?

Doporučený článek:  Rozmražení masa nemusí trvat celý den. Pomůže trouba nebo obyčejná voda

První kroky podnikněte už při praní oblečení. Nevzdávejte se aviváže, která zabraňuje vzniku nadměrné statické elektřiny. Změkčuje vlákna tkanin, takže jsou příjemnější na dotek. Navíc oblečení provoní příjemnou vůní. Dalším krokem je žehlení. Pokud má vaše žehlička napařovací funkci, používejte ji. Žehlení s párou je pro tkaninu bezpečné a navíc snižuje statickou elektřinu i riziko spálení vašeho oblíbeného kousku šatníku.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si pomoci okamžitě?

Někdy se stává, že se statické elektřiny potřebujeme zbavit okamžitě. Těsně před důležitou událostí se ukáže, že se šaty nepříjemně kroutí a lepí a z elegantního svetru srší jiskry. Existují sice antistatické přípravky, ale ani výlet do drogerie nebo obchodu není nutný. Stačí oděv na chvíli obrátit naruby a nastříkat ho lakem na vlasy, tělovým sprejem nebo kondicionérem na vlasy ve spreji.

Doporučený článek:  Kdo mě sleduje, můžu odhalit skrz Google i populární sociální sítě

Pokud nic z toho v koupelně nenajdete, pak zkuste alespoň obyčejnou studenou vodu. Nalijte ji do lahvičky s rozprašovačem a pokropte oblečení. Můžete si i navlhčit ruce nebo bavlněný hadřík v barvě podobné vašemu oblečení a s ním látku otřít. Takový způsob je rychlý a efektivní, účinky jsou ale spíše krátkodobé.

Zdroj: https://www.perfectlybasics.com/blog-en-11-simple-tips-to-get-rid-of-static-clothing-0000010020782017.aspx