Tři domácí hnojiva, která zvýší úrodu rajčat

Rajčata během kvetení vyžadují zvláštní péči. Potřebují naši pomoc, aby tímto procesem prošla bez problémů a mohla se nám odvděčit vydatnými a lahodnými plody. Zejména důležité je v tomto období pravidelné hnojení, které rostlinám dopřeje potřebné živiny. Čím lépe se o rajčata budete starat, tím bohatší a chutnější úrody se dočkáte.

Bez draslíku se neobejdou

Rajčata během kvetení potřebují dostatek draslíku. Díky němu mohou lépe hospodařit s vodou, což je nezbytné pro bohaté kvetení a tvorbu nových plodů. Díky draslíku jsou rajčata navíc chutnější a voňavější. Aby byla dobře zásobená draslíkem, měli byste půdu kolem nich každých 5 až 7 dní posypat popelem. Na jeden keřík se doporučuje zhruba jedna polévková lžíce.

Doporučený článek:  Perlivou vodu má každý doma, málokdo však ví, že je skvělá nejen k pití

Popel je nejlepší trochu zapracovat do zeminy. Poté ho zalijte, aby se dostal ke kořenovému systému. Popel lze přidávat také ve formě tekutého hnojiva – stačí do 10 litrů vody přidat půl sklenice a důkladně promíchat. Každý keř by se měl zalít zhruba půl litrem této vody a takové hnojení by se mělo opakovat jednou za dva týdny.

Zdroj obrázku: Freepik

Hnojivo z kvasnic a jódu

Kvasnicové hnojivo je mezi zahrádkáři velmi oblíbené. Není divu, je totiž levné, účinné a bohaté na spoustu minerálů a vitamínů. K jeho výrobě je třeba rozpustit 10 gramů suchého droždí v kbelíku s vodou a nechat roztok dva dny stát. Po této době zřeďte koncentrát vodou v poměru 1 : 9. Díky tomuto hnojivu bude úroda hojná co do velikosti i množství.

Doporučený článek:  Bohatou úrodu rajčat může zkazit i maličkost. Obávanému praskání jde ale snadno předejít

Jód je podobně důležitý jako draslík, a to nejen při pěstování zeleniny. Naštěstí se dá snadno sehnat, zakoupíte ho v každé lékárně. Hnojení rajčat jódem způsobí, že poupata se vyvinou rychleji, bude jich víc a navíc budou chráněná před mnoha nemocemi a škůdci. Na výrobu kapalného hnojiva budete potřebovat 10 litrů vody a 3 až 4 kapky jódu. Směs důkladně promíchejte a zalijte s ní keře, jako byste to udělali s běžnou vodou.

Zdroj: https://gardening.org/best-homemade-tomato-fertilizers-for-every-growth-stage/