Sušení prádla v malém bytě je někdy oříšek. Jde to však snadno i bez sušičky

Jak sušit prádlo na podzim, když už není slunce a dobrého počasí venku nazbyt? V létě na vzduchu oblečení většinou uschne během chvilky, ale když teploty začínají klesat a v noci se objevují první mrazíky, situace se zkomplikuje. Dlouhé sušení má za následek nepříjemný zápach a sušička v malém bytě zabere příliš mnoho místa.

Fén a více otáček

Jak tedy sušení prádla urychlit, pokud sušičku doma nemáte? Můžete použít fén, ale pokud prádlo foukáte horkým vzduchem, nepřibližujte ho příliš blízko k látce. Lepší je sušit chladnějším vzduchem a několik desítek centimetrů od tkaniny. Dalším trikem na rychlé sušení prádla je silné odstředění. Samozřejmě byste vždy měli zvážit doporučené údaje na štítku oblečení.

Doporučený článek:  Zlomenou ruku je důležité správně zafixovat. Dobře uvázaný šátek ji udrží ve stabilní poloze

Abyste se vyhnuli nepříjemnému zápachu, který někdy vzniká při sušení prádla v interiéru, měli byste pamatovat na několik důležitých pravidel. Především prádlo vyjměte z pračky hned, jakmile spotřebič dokončí prací cyklus. Poté ho co nejdřív pověste. Prádlo po vytažení z pračky nejčastěji zapáchá proto, že jsme ho v ní nechali příliš dlouho. Pokud se problém nevyřeší, vyčistěte buben a filtr pračky speciálními prostředky.

Zdroj obrázku: Freepik

Na balkoně i venku na mrazu

Pokud máte balkon, můžete prádlo sušit tam. V malém bytě dobře poslouží závěsný sušák do koupelny, při sušení prádla je ale nutné nechat dveře otevřené. Případně si můžete pořídit moderní koupelnový radiátor. Pokud plánujete nákup nové pračky, pořiďte si rovnou takovou, která zastane i sušičku. Oblečení se ale bude více mačkat.

Doporučený článek:  Rýžová voda je zázrakem pro krásu i zdraví. Dokonale rozzáří také náš domov

V zimě lze sušit i venku na mrazu. Trvá to déle, ale mráz zničí veškeré bakterie a prádlo bude svěže vonět. Je ale nutné, aby nepršelo ani nesněžilo. Naopak se vyhněte pokládání vlhkých věcí na radiátory, jelikož se tím zvýší vlhkost vzduchu a hrozí vznik plísní či alergických reakcí. Místnost, kde se suší prádlo, pravidelně větrejte, aby vzduch cirkuloval.

Zdroj: https://americantwoshot.com/how-to-air-dry-clothes-in-apartment/