Jak se při balení na dovolenou vejít do kufru

Když se jede na dovolenou autem, je poměrně snadné sbalit všechno, co si přejeme mít s sebou. Do kufru auta, dětem pod nohy, anebo i do rakve na střechu se vejde opravdu spoustu věcí. Pokud jste se ale rozhodli pro dovolenou letecky, autobusem, nebo třeba vlakem, nebude balení tak snadnou činností. Budete se muset vejít jen do toho, co poberete. V případě letadla jste ještě většinou omezení na jeden kufr a příruční zavazadlo. Jak tedy sbalit všechno, co potřebujete, ale zároveň abyste se vešli do jednoho kufru na osobu? Jde to!

Zdroj obrázku: Freepik

Potřebné doklady

To první, co byste neměli zapomenout, jsou doklady, které budete během dovolené potřebovat. Je to to první, co byste měli sbalit a pečlivě zkontrolovat. Sbalte občanský průkaz, případně cestovní pas, kartičku zdravotní pojišťovny, případně potvrzení o pojištění v zahraničí, letenky či jiné jízdenky, do některých zemí je stále potřeba vízum a potřebovat můžete také doklady o zarezervovaném ubytování. To všechno si dejte na jednu hromádku do příručního zavazadla, nesmíte je zapomenout.

Doporučený článek:  Noční vlak: komfortnější alternativa k autu či letadlu, nebo zlý sen?

Kosmetika a pár léků pro jistotu

I to je na dovolenou velmi důležité. Pokud se vám udělá nevolno, je velmi obtížné nakupovat v lékárně ty správné léky, zejména v cizích zemích. Moc léků balit nemusíte, ale preventivně sáhněte pro analgetika, léky na střevní problémy, desinfekci, oční kapky, nosní sprej a pokud trpíte na bolesti svalů a kloubů, přibalte i něco pro ně. Z kosmetiky nezapomeňte zejména věci pro osobní hygienu a opalovací krém. Ověřte si, zda ubytování nabízí mýdlo, ručník a další.

Zdroj obrázku: Freepik

Oblečení a boty

Než se začnete rozmýšlet, co budete balit za oblečení, myslete na to, že se musíte nejprve rozhodnout, co na dovolené budete dělat. Podle plánovaných aktivit je potřeba zvolit si vhodné oblečení a potřebnou obuv. Oblečení volte podle počtu dnů strávených na dovolené, obuv byste měli mít i náhradní, V kufru si nechte také trochu místa na suvenýry a dětem nezapomeňte sbalit potřebné hry a hračky. I sobě vezmete nějakou zábavnou činnost, třeba knížku nebo luštění.

Zdroj: https://www.carbuyer.co.uk/tips-and-advice/164614/how-to-pack-your-car-for-holiday