Tableta do myčky rozzáří kuchyňský dřez a zbaví ho mastných nečistot

Jsou malé, ale dokážou zázraky se silně znečištěným nádobím. Umí toho ovšem mnohem více. Tablety do myčky mají totiž všestranné použití při úklidu v domácnosti. S jejich pomocí je navíc snadné perfektně vycídit dřez od zašlé špíny, zaschlých zbytků jídla, usazenin nebo mastnoty. Čištění je k tomu hned hotové a výsledek překvapí nejednoho skeptika. Trik, který propagují zkušené hospodyňky, můžete okamžitě vyzkoušet sami!

Tablety do myčky proti mastnotě

Čím vynikají tablety do myčky? Nehledě na značku, druh či přidanou vůni mají ideální vlastnosti pro dokonale čisté nádobí. Výtečně rozpouštějí tuk a mastnotu, k tomu skvěle vyleští povrch skleniček nebo talířů. V rámci složení nechybí ani změkčovadlo vody, což je obzvláště výhodné v domácnostech s tvrdou vodou, kde vznikají nadměrné vápenaté usazeniny na nádobí, ale například i ve dřezu. Díky všem složkám je nádobí dokonale čisté, tablety do myčky mohou však pomoci i k zářivě lesklému dřezu.

Doporučený článek:  Šedé mýdlo je výborné k praní, úklidu i péči o pokožku
Zdroj obrázku: Freepik

Čištění dřezu pomocí tablet do myčky

Metoda čištění dřezu s tabletami do myčky je nadmíru efektivní, ale také maximálně snadná. Dřez bývá dosti znečištěným místem, které trpí na různou špínu, mastnotu a usazeniny. Na stěnách ulpívají zbytky potravin ze špinavého nádobí i z omývání ingrediencí potřebných na vaření. Své stopy na dřezu zanechávají též nápoje vylévané ze skleniček předtím, než se naskládají do myčky. Fleky od čaje, kávy či vína bývají extrémně odolné. Jak tedy dřez vyčistit? Nejprve si vezměte ochranné rukavice a odstraňte veškeré zbytky a nečistoty z odpadu nebo sítka.

Doporučený článek:  Správně skladovaný sýr vydrží o mnoho déle. Nezplesniví a jeho chuť bude stále výborná

Dvě tablety zaručují úspěch

Následně stačí zašpuntovat odpad a na dno položit při mírném znečištění jednu tabletu, při větším dvě tablety do myčky. Dřez naplňte až nahoru teplou vodou a nechte tablety pracovat za vás. Ideální je ponechat dřez takto po celou noc. Ráno budete překvapeni výsledkem, stačí jen vypustit vodu a mokrou houbou nebo vlhkým hadříkem otřít dřez od zbytkových nečistot. Pak už jen stačí doleštit papírovou utěrkou a dřez se leskne jako nový!

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/unclog-drain-with-dishwasher-tablet-36818917