Tableta do myčky urychlí čištění sprchového koutu

Kdo by měl rád čištění sprchového koutu. Jeho záhyby a neustálá vlhkost způsobují, že je špína často velmi těžko odstranitelná. A i přesto je důležité jej čistit, jelikož ho používáme prakticky denně. Ve sprchovém koutu je na prvním místě hygiena. Neradi bychom si z vlastní koupelny odnesli plísně a zdraví nebezpečné bakterie. Samotný sprchový kout je snadné vyčistit, ale jeho skleněné části bývá umýt docela oříšek. Milovníci dokonalého úklidu si s těmito skly často lámou hlavu, a přesto existuje snadný způsob, jak skla vyčistit bez zbytečných šmouh.

Zázračná tableta do myčky

Tableta do myčky se hodí nejen na čištění trouby a pračky. Ukázalo se, že také na čištění zaneřáděných skel u sprchového koutu je výborná. Jak tedy tuto tabletu použít? Na čištění se používá melaminová houba. Sama tato houba je velmi praktickým pomocníkem při úklidu. Díky své magnetické schopnosti k sobě přitahuje nečistoty a úklid je pak hračka. Pokud již tuto houbu máte, stačí ji namočit, vyříznout do ní díru a do díry vložit tabletu do myčky. Tato tableta se bude postupně rozpouštět a úklid sprchového koutu s ní bude opravdu pohádka. Takto připravenou houbou s tabletou umyjte skla sprchového koutu a poté je opláchněte vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Ekologické řešení

Pokud jste zastánci ekologického čištění, můžete vyzkoušet obyčejný ocet. Postačí smíchat ocet s vodou v poměru 1 : 2 a tuto směs nalít do rozprašovače. Přípravkem postříkejte skleněné části sprchového koutu a krouživými pohyby vyleštěte bavlněným hadříkem. Tato metoda je náročnější, ale opravdu účinná.

Další rada nad zlato

Pokud vás mytí skleněných částí opravdu nebaví, zkuste po každém sprchování tyto plochy setřít stěrkou. Stěrka ve sprchovém koutu nezabere moc místa a můžete ji používat denně. Tato metoda se doporučuje hlavně u sprchových koutů, ve kterých teče velmi tvrdá voda.

Zdroj: https://www.express.co.uk/life-style/property/1406477/how-to-clean-a-shower-cubicle-cleaning-tips-hacks-EVG