Sundat prsten z oteklého prstu pomůžou známé i netradiční triky. Vyzkoušejte olej nebo fólii

Snubní, ale i jiné prsteny se těžko dostávají z prstu, který je oteklý. Nejčastěji se otoky objevují z důvodu zadržování vody v těle nebo změnami tlaku. Často jsou oteklé prsty způsobené také těhotenstvím nebo cvičením. V takovém případě musíte jednat rychle, protože prsten může bránit průtoku krve do prstů a ruky.

Pomocí domácích metod můžete prsteny snadno sundat

Šperky, které máte na prstech, půjdou špatně sundat dolů, pokud je máte oteklé. Existuje ale několik osvědčených metod, díky kterým prsten snadno sklouzne z prstu a nebudete se muset obávat o své zdraví. Jestli pociťujete, že vám otékají ruce, vyzkoušejte domácí metody, které jsou opravdu účinné a hlavně bezbolestné.

Doporučený článek:  Běloskvoucí záclony rozzáří každý domov. Díky domácím bělidlům budou vždy dokonalé

Prsten snadno z prstu sundáte pomocí mýdla. Stačí jen nanést mýdlovou pěnu na prsty nebo použít přímo tekuté mýdlo. Pokožka bude více klouzat a nebude problém prsteny sundat. Místo mýdla ale můžete použít například máslo nebo mastný krém na ruce. Poslouží také oleje.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomoci může také potravinová fólie nebo lepicí páska

Použít můžete metody, které nejsou úplně běžné, ale také fungují. Pomoci tak může například potravinová fólie, kterou si omotáte kolem prstu, až se dotkne spodní linie prstenu. Fólii dejte tak, aby přiléhala k pokožce. Na oteklý prst poté naneste olivový olej a po několika minutách by měl otok zmizet a prsten by měl jít snadno sundat.

Doporučený článek:  Zapomeňte na zdlouhavé škrábání brambor. Díky několika trikům vykouzlíte dokonalou přílohu během chvíle

Sundat prsten z oteklého prstu můžete také pomocí lepicí pásky. Zabalte s ní prsty ke spodní linii prstenu, počkejte půl hodiny a poté ruku vložte do misky s ledem a vydržte asi 15 minut. Nakonec lepicí pásku sundejte z prstu, postříkejte prst čističem na okna a zkuste, jestli bude tato metoda fungovat. Možná vy sami budete znát různé metody na sundání prstenu z oteklých rukou.

Zdroj: https://www.koserjewelers.com/blog-post/how-to-remove-a-ring-thats-stuck-on-your-finger