Vychytávek do domácnosti není nikdy dost. Trik s uzávěrem od oleje usnadní každodenní vaření

Plastová zátka z oleje skončí ve většině domácností hned v koši. Málokdo však ví, že se dá opětovně použít. Díky své skryté funkci může usnadnit vaření. Tento skvělý trik vám pomůže vyhnout se nadměrnému oleji v jídlech.

Moderní hit

Domácí rady, které usnadňují život, jsou velkým hitem. Bez problémů naleznete triky, které vyřeší téměř jakýkoli problém. Tyto jednoduché patenty usnadňují čištění, zbavování se skvrn a nečistot a jsou také užitečné při vyhánění nežádoucích hostů, jako jsou mouchy, komáři nebo pavouci. Nelze popřít, že v mnoha případech jsou účinné a navíc levné. Díky přístupu na internet můžeme najít velké množství videí, která usnadní péči o domácnost.

Doporučený článek:  Mytí nádobí vypadá jednoduše, některé chyby ale mohou i ohrozit zdraví

Obvykle se při nich používají věci, které se s velkou pravděpodobností nacházejí v každé domácnosti. Kromě toho existují triky a patenty, o kterých téměř nikdo neslyšel. Příkladem by mohl být například patent, který se týká plastového uzávěru od oleje. Je naprosto přirozené, že po otevření láhve skončí okamžitě v koši. Má však skrytou funkci, kterou se vyplatí využít.

Zdroj obrázku: Freepik

Využití uzávěru

Olej se nachází v každé kuchyni. Používá se na smažení, ale také na přípravu salátových dresinků. Uzávěr z láhve zabraňuje rozlití tekutiny například v případě poškození nebo náhodného odšroubování. Většina lidí si myslí, že po otevření láhve role plastového uzávěru končí, a tak jej vyhazují do koše.

Doporučený článek:  Vařit brambory v osolené vodě je už nuda. Přidejte do hrnce i něco navíc

To je však velká chyba, protože tento uzávěr může být znovu použit. Díky tomu můžete eliminovat problém náhodného nalití velkého množství oleje do připravovaných jídel. Stačí otočit uzávěr a vložit jej zpět do láhve. Otvor, přes který olej vytéká, se tak mnohem zmenší. Tato metoda poskytuje kontrolu nad dávkováním a umožňuje přesně změřit množství potřebného oleje.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/olive-oil-pour-trick-tiktok-23169573