Těmto hřbitovním kráskám to sluší i ve váze na okně. Chryzantémy dokážou dělat radost dlouhé týdny

Chryzantémy jsou krásné a bohaté květiny, které můžeme vidět právě v podzimním období. Jsou velmi odolné vůči nízkým teplotám venku a lidé je kupují nejen řezané, ale také v květináčích a zdobí jimi hroby svých milovaných. A protože se blíží jejich čas, je dobré vědět, jak se o ně starat, aby vydržely kvést hodně dlouho, klidně až do prvního sněhu.

Jaké chryzantémy zvolit na hřbitov?

Mnoho lidí vzpomíná na své blízké po celý rok, ale právě listopad je měsícem, kdy se hroby hojně navštěvují a upravují. Chryzantémy patří mezi rostliny, které bohatě kvetou a hrob budou zdobit klidně i několik týdnů, pokud jim dáte správnou péči. Můžete si vybrat hned z několika druhů, lišit se budou například velikostí květů. Některé jsou odolnější, jiné toho vydrží méně.

Doporučený článek:  Praskání rajčat způsobuje nadbytek vody, špatné hnojivo i typ odrůdy

Přečkají i nízké teploty a nevadí jim ani přízemní mrazíky, kterými se podzim vyznačuje. Dávejte si ale pozor, jaké chryzantémy kupujete. Mohou klidně přežít i několik týdnů, ale potřebují nejen zálivku, ale také pravidelné hnojení. Jejich květy jsou obrovské, kulaté a najít můžete spoustu barev. Pozornost věnujte jejich zdraví a kupujte pouze takové rostliny, které nejsou ještě vykvetlé, a vyvarujte se těch s poškozenými listy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak prodloužit jejich krásu?

Řezané chryzantémy patří do vázy s čistou vodou, kterou musíte denně měnit. Vhodné je také při výměně vody myslet na to, že je potřeba stonky rostlin oříznout šikmo. Do vody pak můžete vhodit například aspirin, který jejich čerstvost prodlouží. Co se týče hrnkových chryzantém, zde budete potřebovat ještě kvalitní hnojiva, aby se květinám dařilo.

Doporučený článek:  Vaječné skořápky lze použít jako hnojivo na zahradě i pro domácí rostliny

Chryzantémy mají rády světlo a můžete je dát také přímo na slunce. Ovlivňuje totiž délku jejich kvetení. Pravidelně odstraňujte suché nebo nemocné listy či květy, které mohou rostlinu oslabit. Také je vhodné chránit je před mrazy, stačit k tomu bude kousek látky nebo igelitový sáček, který položíte přes rostlinu.

Zdroj: https://www.gardendesign.com/flowers/mums.html