Cigaretový zápach pronikne do všeho. Oblečení i závěsy osvěží přírodní metody nejlépe

Cigaretový zápach není nic příjemného. Tabákový kouř ohrožuje naše zdraví i životní prostředí. Ať už kouříte vy sami, váš partner, nebo vaši přátelé, intenzivní cigaretový kouř dokáže prostoupit celým bytem včetně závěsů a povlečení a zbavit se ho není nic jednoduchého. Naštěstí existuje několik osvědčených metod, které tento problém vyřeší.

Jak osvěžit oblečení?

Oblečení nasáklé pachem cigaretového kouře nejspíš nechce nosit nikdo. Jak se tedy zbavit tabákového kouře z oblíbené halenky nebo svetru? Pomoci vám mohou produkty, které běžně najdete v domácnosti. Jedná se o zcela přírodní a ekologické metody, které neublíží ani vaší peněžence. Skvělým prostředkem je například citrusové ovoce. Stačí vložit do pračky kousek pomerančové nebo citronové kůry a oblečení vyprat obvyklým způsobem.

Doporučený článek:  Játra potřebují chránit. Ostropestřec je dokonale pročistí a podpoří jejich regeneraci

Dětský zásyp je ideálním řešením pro takové kousky oblečení, které není žádoucí prát příliš často. Tento prášek totiž pohltí nepříjemný zápach z látky a dodá jí příjemnou vůni. Na oblečení stačí nasypat tenkou vrstvu zásypu a nechat čtvrt hodiny působit. Po uplynutí této doby prášek jednoduše vyklepejte a oblečení je připravené k dalšímu nošení.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zbavit zápachu domácnost?

A co když se zápach drží v domácnosti v ložním prádlu, záclonách nebo koberci? Nejrozumnější řešení je samozřejmě přestat kouřit, avšak někdy se kuřáckým návštěvám stejně nevyhneme. Pomoci nám mohou kávová zrna, která mají výrazné aroma a přebijí tak nepříjemný cigaretový zápach. Rozsypte kávová zrna po celé domácnosti a nechte pár hodin působit. Za tuto dobu účinně odstraní nepříjemné pachy.

Doporučený článek:  Posilování jednou týdně zformuje tělo a sníží riziko vážných chorob. Lepší recept na dlouhověkost neexistuje

Jedlá soda je další prostředek, který pohlcuje nepříjemné pachy. S její pomocí se zbavíte i cigaretového kouře z čalouněného nábytku, koberců a závěsů. Vše, co musíte udělat, je nasypat malé množství jedlé sody na navlhčený nábytek nebo bytový textil a nechat hodinu působit. Poté povrchy důkladně vysajte. Při praní záclon můžete jedlou sodu přidávat přímo do bubnu pračky.

Zdroj: https://texashelp.tamu.edu/browse/disaster-recovery-information/restoring-your-home-belongings/how-to-remove-smoke-smell-from-a-home/