Tipy, jak chránit své věci před zloději na hotelovém pokoji

Léto je bohužel obdobím, kdy se zloději vydávají na průzkum. Lidé si ale neuvědomují, že často jsou to oni, kdo jim dají podnět. Vystavují své fotografie z dovolených na sociální sítě a tím dávají najevo, že jsou pryč. Jak se ale zlodějům bránit právě na dovolené? Dostanou se snadno také do hotelových pokojů a vy můžete přijít nejen o své peníze, ale hlavně doklady.

Jak se proti zlodějům bránit?

Pokud jedete na dovolenou na neznámé místo, o to více byste měli být opatrnější. Jak se chránit například proti zlodějům v hotelu? Můžete si pomoci několika triky. Do ruky vezměte fix a jděte do koupelny. Na zrcadlo nakreslete libovolný tvar a podle toho, jaké budou čáry, můžete vydedukovat, jestli je tam bezpečno. Při odchodu z hotelového pokoje byste měli mít zavřená všechna okna a také dveře.

Doporučený článek:  Pěstování vinné révy má několik pravidel

Možností je také ucpat klíčovou dírku. Na hotelích se zdržují nejen zloději, ale také lidé, kteří vás klíčovou dírkou mohou pozorovat. Zloději pak mohou náhodně sahat po klikách a zkoušet, jestli je otevřeno. Nemají pak problém proklouznout dovnitř a vzít si, co budou chtít. Můžete tomu ale snadno předejít. Stačí pouze pověsit sklenici na kliku od dveří.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zloděje odradit od krádeže?

Je to nejen nejjednodušší, ale také nejúčinnější řešení. Vyrobíte si tak alarm, který uslyšíte už během spánku. Zloděj se lekne a raději uteče, než aby riskoval, že vás tento zvuk probudí a budete ho pronásledovat. Mezi další tipy, jak zloděje odradit, patří uložení všech cenností a důležitých dokumentů do trezoru, který si můžete ve většině hotelů pronajmout.

Doporučený článek:  Dědečka pod stromečkem potěší dobrá kniha nebo netradiční zážitek

Vůbec nejlepším řešením je žádné cennosti nevozit s sebou. Je ale jasné, že s sebou musíte mít hotovost, platební kartu a důležité doklady, bez kterých byste se nedostali za hranice. Je ale potřeba být opatrný, protože doklady a jejich výroba v případě ztráty může trvat i několik týdnů. Do své domoviny byste se ale dostali. Nejlepší je si doklady ofotit do telefonu, který máte neustále u sebe.

Zdroj: https://www.twobirdsbreakingfree.com/13-tips-to-prevent-room-theft-while-travelling