Tipy pro správné praní ložního prádla

Milujete, když se večer zabalíte do voňavého a čistého ložního prádla? Není divu, po náročném dni se každý z nás těší, až ulehne. Například takové bavlněné povlečení umožňuje kvalitní spánek a dokonalou prodyšnost, kterou naše kůže během noci potřebuje. Flanel zase zahřeje během zimního období. Aby ale naše oblíbené ložní prádlo plnilo dlouhé roky svou funkci, musíme mu poskytnout správnou péči a údržbu.

Základní pravidla pro praní povlečení

Ložní prádlo byste měli prát samostatně, bez jiných kusů oblečení. Před prvním praním si nezapomeňte prohlédnout štítek od výrobce a povlečení vždy perte naruby. Bílé ložní prádlo nemíchejte s barevným a perte jej v pracím prostředku pro bílé prádlo. Ložní prádlo perte jednou za čtrnáct dní.

Doporučený článek:  Malé domácí úpravy sníží náklady za vytápění
Zdroj obrázku: Freepik

Jak prát bavlněné ložní prádlo

Bavlněné ložní prádlo patří mezi nejoblíbenější. Je vyrobeno převážně z přírodních tkanin a je třeba ho prát na 40 až 60 °C. Před praním si nezapomeňte prohlédnout štítek od výrobce. V případě bavlny se snažte vyhnout agresivním a bělicím pracím prostředkům. Mohou totiž poškodit tkaniny.

Saténové povlečení

Saténové povlečení by mělo být vždy vyrobené pouze z přírodních vláken, proto se také jedná nepochybně o nejlepší materiál s nulovým dopadem na naše zdraví. Satén je ale poměrně náročný na svou péči. Měl by se prát pouze při teplotě nepřesahující 40 °C a navíc by pro něj měl být použitý i speciální prací prostředek na satén. Po vyprání by mělo být povlečení pověšeno, ale ne uchyceno kolíky. Jakmile uschne, přežehlete ho žehličkou při teplotě nepřesahující 150 °C.

Doporučený článek:  Balkon bez květin je smutný. Pro každou stranu existují druhy, které si váš domov zamilují
Zdroj obrázku: Freepik

Flanelové ložní prádlo

Flanel je v posteli ideální na zimní období, protože nás krásně zahřeje. Tento typ povlečení perte na 40 až 60 °C. Ovšem nezapomeňte se podívat na štítek, kdyby v sobě flanelová vlákna ukrývala další směs tkanin. Používejte pouze jemné prací prášky a snažte se vyhýbat aviváži. Bělidla nepoužívejte vůbec. V takových případech dojde k vyblednutí tkaniny.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-wash-bed-linens-2146290