Během dovolené udrží rostliny hydratované láhev s vodou, skleněná koule nebo provázek

Léto je nejlepším časem pro dovolenou. Máte-li doma živé rostliny, musíte řešit jejich závlahu během doby, kdy budete pryč. Většina lidí využívá hodného souseda, kamarády nebo členy rodiny. Pravdou je, že nikoho obtěžovat nemusíte. Existuje několik metod, jak udržet rostliny hydratované, aniž by k vám domů musel kdokoli chodit. Představíme vám tři možnosti, které můžete během delší dovolené využít.

Metoda s lahví

Máte doma prázdnou platovou lahev? Rozhodně ji před dovolenou nevyhazujte. Můžete ji snadno využít pro zalévání svých rostlin, zatímco nebudete doma. Množství lahví bude záviset na počtu květináčů, které máte v bytě. Lahev naplňte vodou a vložte do květináče hrdlem dolů. Voda se bude postupně uvolňovat do půdy podle toho, jak bude substrát suchý. Díky tomu se bude rostlina prakticky zalévat sama pomocí jediné plastové lahve, kterou byste jinak stejně vyhodili.

Doporučený článek:  Lak na vlasy zbaví domov chlupů, prachu i skvrn
Zdroj obrázku: Freepik

Metoda se skleněnou koulí

Další možností je použití skleněné koule. Najdete ji snadno v zahradnictví nebo hobby marketech. Jejím účelem je právě zavlažování rostlin, zatímco nejste doma. Zavlažovací koule uvolňuje vodu do květináče a využívá tlakového rozdílu. Zakoupit si ale můžete také automatické zavlažování s čerpadlem pro pokojové rostliny, které je bude zavlažovat vždy ve stanovený čas. Předchozí metody jsou ale mnohem lepší, protože si rostlina sama určí, kdy potřebuje vodu.

Metoda s provázkem

Možnost použití provázku není tradiční, ale funguje skvěle. Potřebovat budete jen hrnec s vodou a provázek. Jeden konec provázku vložte do květináče a druhý do nádoby naplněné vodou. Voda se bude pomalu a rovnoměrně přesouvat k rostlině. Tato metoda funguje u mnoha druhů rostlin. Ideální je pro všechny rostliny, kterým stačí menší závlaha. Velkou výhodou této metody je fakt, že na ni prakticky nic nepotřebujete. Provázek a nádobu, do které dáte vodu, má doma snad každý.

Zdroj: https://www.cnet.com/home/kitchen-and-household/4-foolproof-ways-to-keep-your-plants-alive-while-youre-traveling/