Víme, jak přesvědčit rodiče ke koupi psího mazlíčka. Těmto argumentům nakonec podlehnou

Sníte o tom, že budete mít svého psa, ale rodiče jsou zásadně proti? Nevzdávejte svoje úsilí, ale použijte takové triky, které nebudou nápadné. Stačí jen správně jednat a za několik týdnů se vám štěně může choulit v náručí. Jestli předložíte rodičům správné argumenty a pomůžete jim s péčí, opravdu nakonec svolí a psa koupí.

Jak se připravit na rozhovor s rodiči?

Jestli opravdu toužíte po pejskovi a není to jen momentální rozmar, budete si muset sednout s rodiči a o psovi si promluvit. Bude potřeba jednat na rovinu. Pes je nejlepší přítel člověka a jako takový bude potřebovat nejen venčit, ale také se budete muset postarat o jeho stravu a srst. Bude potřebovat vycvičit, což není vždy jednoduché. Je nutné se připravit na různé varianty, protože pes nebude poslouchat, a jestli chcete štěně, bude velmi rozpustilé.

Doporučený článek:  Sůl pomůže vybělit prádlo a sníží vlhkost v bytě

Uveďte důvody, proč si psa chcete pořídit. Napište si seznam argumentů, proč mít domácího mazlíčka a proč právě psa. V létě vás vytáhne na procházky a díky tomu, že musí chodit ven denně, se protáhnete také v zimě. Je to skvělý parťák, společnými hrami utužíte svůj vztah. Může to být věrný společník, který nikdy nezradí.

Zdroj obrázku: Freepik

Je dobré se podílet na výdajích

Ukažte rodičům, že dokážete být zodpovědní. Pes není plyšová hračka, ale je to závazek na několik let. Dejte rodičům najevo, že se chcete podílet také finančně. S vlastnictvím psa se bude možná muset sáhnout do rezerv, protože pokud se něco stane, veterinární péče se může vyšplhat až do desítek tisíc korun. Dejte rodičům najevo, že se nejedná o rozmar, ale řekněte jim, v jaké oblasti se o něj budete starat.

Doporučený článek:  Řada lidí netuší, jak dobře čistit brýle. Správný postup je přitom jednoduchý

Tím, že si pořídíte psa, ukazujete rodičům, že máte zodpovědnost. Adoptovat mazlíčka je jednoduché, ale mnohem těžší je se o něj denně starat. Choďte s ním ven, hrajte si, česejte mu srst. Jedině tak ukážete, že to myslíte vážně, a na rodičích bude jen malá část péče. Budou mít radost a vám se splní sen o psím příteli.

Zdroj: https://www.akc.org/expert-advice/lifestyle/how-to-convince-your-parents-to-get-a-dog/