Domácí tablety do myčky šetří peníze i přírodu. Využít je lze i netradičně

Myčka nádobí je součástí téměř každé domácnosti. Abyste nádobí umyli, potřebujete kvalitní tablety, které nádobí nejen umyjí, ale také mu dodají lesk a ochrání ho před nečistotami. Tablety do myčky můžete najít v obchodech, některé jsou levné, ty značkové ale bývají mnohem dražší. Nejlevnější variantou tedy bude si tablety vyrobit doma.

Výroba tablet je velmi jednoduchá

Jestli jste tablety do myčky ještě nikdy nevyráběli, možná budete překvapení, jak je to jednoduché. Tablety navíc nemusíte používat pouze v kuchyni, ale můžete změnit jednu surovinu a rázem máte i tablety do pračky nebo je můžete využít také na čištění toalety. Už bude záležet na vás, jak je použijete. Pravdou ale zůstává, že výrobou domácích tablet ušetříte spoustu peněz a také času, který byste trávili v obchodě.

Doporučený článek:  Tofu si může zamilovat každý. Jeho univerzální chuť je jako stvořená pro kulinářské umění

Suroviny, které jsou potřeba k výrobě tablet, najdete doma v kuchyni a o to snazší bude samotná výroba. Tablety využijete při úklidu celé domácnosti. Například sprchový kout pomocí tablet jednoduše vyčistíte, protože stačí jen do houbičky vyříznout otvor, do kterého vložíte tabletu. Houbičku navlhčete a můžete začít s úklidem. Čisticí vlastnosti tablety poznáte na první pohled. S pomocí tablet pak můžete také vyčistit troubu, stačí ji vložit na plech a nechat troubu zapnutou na 100 stupňů.

Zdroj obrázku: Freepik

Tablety do myčky se hodí nejen do myčky

Tablety se hodí také na praní záclon, protože mají bělicí účinek. A jak si tedy tablety vyrobit? Je to snadné. Připravte si dva hrnky jedlé sody, hrnek soli, dva hrnky kyseliny citronové, hrnek vody a také nějakou tu minutu času. Jedlou sodu musíte proměnit v kalcinovanou. Zapněte troubu na 200 stupňů a na pekáč dejte odpovídající množství sody.

Doporučený článek:  Lopatkovec je ideálním doplňkem každého domova. Kromě nádherných květů potěší i superschopností čistit vzduch

Na hodinu ji dejte do trouby a potom ji smíchejte se solí a kyselinou. Zalijte vodu a míchejte, dokud nezískáte pastu. Tu pak dejte do formiček, ale dávejte pozor, při lití vody je možné, že bude směs pěnit. Na půl hodiny nechte odležet a poté už můžete tablety libovolně používat.

Zdroj: https://homecleaningfamily.com/homemade-dishwasher-detergent/