Kočičí jídelníček má svá pravidla. Malé šelmy nepohrdnou masem ani něčím dobrým na zub

Kolik žrádla by měla kočka dostat a kolikrát jí krmení vůbec připravit? Je to otázka, kterou si občas položí každý, kdo uvažuje o koupi domácího mazlíčka. Začínající majitelé budou chtít znát odpovědi na tyto otázky, aby kočce neublížili. Kočku byste neměli krmit příliš často a nedávejte jí žrádla mnoho. Pokud se kočka přežere, snadno se stane, že ztloustne, a dostat ji znovu do formy bude velmi těžké.

Kolik by toho kočka měla sníst?

Kočky jsou dravci, kteří milují lov. Proto je vhodné jim připravit takovou stravu, kterou si budou moci vychutnat, v lepším případě i ulovit. Domácí mazlíčci jsou ale rozmazlení a méně se hýbají, proto je nutné jim dopřát takovou stravu, po které nebudou tloustnout. Kolik by toho kočka měla sníst, nezávisí jen na jejím věku, ale také na plemeni nebo fyzické aktivitě. Dalším bodem je vědět, čím budete kočku krmit.

Doporučený článek:  „Takhle zeleninu vážit nesmíte, okrádáte tím obchod,“ hádaly se dvě zákaznice v supermarketu

Koťata a mladé kočky můžete krmit mléčnými náhražkami nebo kotěcím mlékem. Nejvhodnější stravou je samozřejmě mateřské mléko, je ale pravda, že koťata se v hodně případech dostanou od matky mnohem dříve, než je nutné. Kolem 6.–‍8. týdne dojde k odstavení od mateřského mléka a od té doby je vhodné je krmit buď granulemi, nebo syrovým masem.

Zdroj obrázku: Freepik

Dospělé kočky můžete krmit několika způsoby

Kombinovat můžete v tomto případě suché i mokré krmivo nebo se zaměřit pouze na jeden druh krmení. V případě suchého krmiva by kočka měla sníst 120 až 140 gramů granulí denně ve čtyřech až pěti porcích. Krmení kočky mokrým krmivem nemá žádná pravidla. Je ale nutné, abyste při krmení byli vždy doma a to, co kočka nesežere, z misky dali pryč. Maso se v létě může rychle zkazit a kočce způsobit zdravotní problémy.

Doporučený článek:  Kaštanová mast uleví při otocích i křečových žilách

Při krmení masem je důležité, abyste vysledovali množství, které potřebuje. Nedávejte kočce nikdy víc masa, než je nutné. V mnoha případech se tak majitelé rozhodnou pro kombinaci suchého a mokrého krmiva. Kočku můžete krmit dvakrát denně, některé ale jídlo vyžadují pouze jednou za den, pokud mají k dispozici granule po celý den. Vezmou si jen tolik, kolik budou chtít, a zbytek nechají.

Zdroj: https://www.vet.cornell.edu/departments-centers-and-institutes/cornell-feline-health-center/health-information/feline-health-topics/how-often-should-you-feed-your-cat