Komáry efektivně odpuzují některé bylinky a oblíbené aromatické oleje

Sezona komárů začala s teplým počasím, které v posledních dnech a týdnech panuje. Bohužel většinou se objeví v případě, že si chcete odpočinout na zahradě nebo pořádáte zahradní grilování s přáteli. Naštěstí ale víme, jak se těchto nezvaných hostů zbavit, a to pomocí jednoduchých metod, které jsou nejen účinné, ale také levné.

Komáři mohou sát krev

Komáří bodnutí není příjemné, proto je dobré se proti nim chránit. To můžete udělat nejen pomocí repelentů z lékárny nebo drogerie, ale také si můžete vyrobit vlastní, který bude levnější a opravdu funkční. Co se komárů týče, nebezpečné jsou samičky, které potřebují krev k tomu, aby mohly naklást vajíčka. I když jsou komáři většinou bráni jako škůdci, v přírodě mají svou roli.

Doporučený článek:  Celá domácnost se obejde bez chemických přípravků. Domácí prostředky šetří peníze i přírodu

Komáři se řídí naším tělesným pachem a teplotou, odborníci se shodují na tom, že záleží také na krevní skupině, kterou máme. Proto někteří lidé budou poštípaní od komárů mnohem více než ostatní. Mezi takové osoby patří například těhotné ženy nebo ty, které zrovna ovulují.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké metody budou fungovat k jejich zaplašení?

Spousta lidí se shodne na tom, že jsou komáři skutečně otravní. Dokážou zkazit krásný letní večer, který si chcete užít buď sami, nebo s přáteli. Vysadit na zahradě ale můžete rostliny, které jim nebudou vonět. Mezi takové patří například máta, rozmarýn nebo kočičí tráva. Jsou to bylinky, které využijete také v kuchyni při vaření. Rostliny můžete vysadit i na balkon nebo si je dát na parapet.

Doporučený článek:  Domácí ohřívač pomůže snížit náklady na topení

Zkusit můžete také éterické oleje, které jsou velmi oblíbené především u milovníků vůní, které provoní celý byt. I takové komárům nevoní a raději se takovým místům budou vyhýbat. Vanilka, levandule nebo eukalyptus jsou tak výrazné, že se kolem vašeho domu nebo bytu komáři vůbec nebudou pohybovat. Oleje můžete nastříkat na záclony nebo závěsy nebo jimi postříkat samotné parapety.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/kinds-of-natural-mosquito-repellant