Postřik z droždí ochrání jahody před plísněmi a chorobami

Asi většina z nás už někdy v kuchyni použila droždí. Pokud vám nějaké zbylo, rozhodně jej nevyhazujte, bude se hodit daleko více, než čekáte. Droždí má mnoho prospěšných vlastností, které lze nečekaně využít i na zahradě.

Droždí poslouží jako skvělé hnojivo

Každá rostlina potřebuje ke svému životu výživu, kterou obvykle získává přímo z půdy nebo z hnojení. Hnojivo lze zakoupit v různých obchodech, ale je třeba počítat s tím, že se bude obvykle jednat o chemické přípravky, které mají také z dlouhodobého hlediska negativní dopad na přírodu. Použití přírodního hnojiva je přitom snadné a funguje stejně účinně. Místo umělého hnojiva je dobré používat přírodní variantu, což může být například hnojivo z kvasnic.

Doporučený článek:  Jedna role nestačí. Hliníkové fólie se vyplatí mít doma zásobu, pomůže nejen v kuchyni

Na které rostliny jej lze použít?

Dá se využít poměrně univerzálně, ale nejlépe se uplatní při hnojení rajčat, okurek a jahod. Právě tyto rostliny ocení bohaté složení kvasnic a jejich živiny. Droždí je plné vitamínů skupiny B, hořčíku, sodíku, zinku, selenu, vápníku a železa. Efektivně dodává rostlině všechny potřebné látky pro růst, ale také chrání zeleninu před plísňovými chorobami. Zkuste si namíchat hnojivo z droždí a dalších surovin.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak připravit účinné hnojivo z droždí?

Budete potřebovat kostku droždí, kterou si rozdrobte na malé kousky a dejte ji do velkého kbelíku nebo lavoru. Potom k droždí přidejte 10 litrů vody z kohoutku. Kostku droždí pořádně promíchejte s vodou a nechte hodinu odstát. Poté je možné hnojivo aplikovat na rostliny.

Doporučený článek:  Okenní rámy budou díky domácím prostředkům dokonale čisté

Postřik na jahody

Postřik je ideální použít zejména na jahody, protože dokáže zahubit plísně, houbové choroby a mnoho dalších nepříjemných nemocí. Stačí rozpustit kostku droždí v 0,5 litru mléka. Poté k této směsi přidejte 10 litrů vody a lžíci klasického jádrového mýdla. Používejte tento postřik zhruba jednou týdně na napadené rostliny a uvidíte úžasné výsledky.

Zdroj: https://mcfp.jo/Article/170320/How-do-I-make-organic-fertilizer-with-yeast