Tuhé mýdlo najde doma praktické využití

I takové obyčejné tuhé mýdlo má všestranné využití v domácnosti. Nevěříte? Pak se o tom můžete přesvědčit následujícími tipy. Budete žasnout, jak prakticky se dá upotřebit, a jistě některé triky ihned vyzkoušíte.

Mýdlo skvěle zamaskuje praskliny a otvory ve zdi

Nemáte zrovna čas nebo finanční prostředky na to, abyste zacelili popraskanou zeď? Potom dokáže vcelku dobře pomoci tuhé mýdlo. Zvolte jen správný odstín (podle zdi) a přetřete jím inkriminovaná místa.

Zdroj obrázku: Pixabay

Ochrana cenného nábytku

Máte doma nezbedné štěně, které ohlodává neustále nábytek? Potom jej zkuste potřít tuhým mýdlem (nohy stolu a židlí). Silné aroma vašeho čtyřnohého mazlíčka odradí a vy se nemusíte obávat, že budete muset kupovat nový nábytek.

Doporučený článek:  Tipy pro klidný a kvalitní spánek během horkých dní

Perfektní pomocník při šití

S oblibou vyšíváte, ale pokaždé se trápíte navlečením nitě do jehly? I v tomto případě pomůže mýdlo. Přetřete jím konec nitě (tím ji navoskujete) a navlečení do jehly půjde rázem lépe! Kromě jiného mýdlový film usnadní i ruční šití silnějších tkanin. Tuhé mýdlo ovšem můžete použít i k označování tkanin, které budete prošívat (místo křídy).

Zdroj obrázku: Pixabay

Udělejte si kreativní chvilku se svými dětmi

Chcete alespoň na okamžik zabavit své malé neposedné děti? Pak s nimi vyřezávejte postavičky a různé tvary z tuhého mýdla. K tomu můžete použít i tupější nožík (aby se vaši potomci neřízli). Pokud vám zbyly mýdlové hoblinky, rozhodně je nevyhazujte. Ještě je můžete upotřebit – viz níže.

Doporučený článek:  Jarní vertikutace připraví trávník na novou sezónu. Zbaví ho mechu a podpoří v růstu

Zbytky mýdla nevyhazujte, dají se ještě efektivně použít

Mýdlové hoblinky docela dobře poslouží i jako osvěžovač prádla ve skříni. Stačí je umístit do menší misky a vložit k oděvům. Pak už nebudete potřebovat žádnou aviváž. Z mýdlových hoblinek však můžete vytvořit i domácí mini mýdla. Pouze mýdlové hobliny rozpustíte ve vroucí vodě, k směsi přidáte pár kapek esenciálního oleje a hmotu nalijete do tvořítek na led. Necháte zatuhnout v lednici a použijete.

Zdroj: https://www.diynatural.com/uses-of-soap/