Jak si vyrobit náramek z gumiček? Naučte se tento jednoduchý způsob

Náramky z gumiček jsou velkým hitem po celém světě, jistě tento oblíbený styl neminul ani vás. Nejvíce oblíbený je tento hit mezi dětmi a dospívajícími adolescenty, baví je především díky možnosti projevení kreativity a vlastnoruční výroby. Jak takový náramek uplést, aby vydržel co nejdéle a mohl zdobit vaši ruku?

Náramek z gumiček je skvělou alternativou v případě, že chcete dětem udělat radost a probudit v nich kreativitu za málo peněz. Tento levný způsob výroby šperků se stal oblíbený mezi dětmi po celém světě, a tak můžete vidět na rukou dětí gumové náramky v nejrůznějších barvách a stylech.

Doporučený článek:  Jak se správně starat o své boty, aby dlouho vydržely?

Proč jsou tyto náramky tak prospěšné?

Pokud si myslíte, že je tento hit jen dalším zbytečným trendem, pak se mýlíte. Vaše děti totiž při výrobě náramku z gumiček probouzejí svou kreativní mysl i smysl pro logiku. Navíc podporujete i jejich manuální zručnost. Vaše děti se tak zabaví na dlouhou dobu a spolu s jejich vrstevníky mají skvělé téma.

Speciální sady gumiček i tkalcovský stav s háčkem seženete v hračkářství nebo v dalších specializovaných obchodech. Pokud nevíte, zda vaše dítě bude bavit pletení, můžete pro začátek pořídit jen pár barev gumiček a naučit je metodu pletení na prstech nebo na obyčejné tužce.

Doporučený článek:  Vyrobte si masku proti černým tečkám

Jak vyrobit náramek na prstech?

Barevný náramek z gumiček můžete jednoduše plést i pomocí prstů. Připravte si dvě různé barvy gumiček. Jednu gumičku položte na ukazováček, pak ji otočte a položte na prostředníček. Vytvoříte tak tvar osmičky. Navlékněte si také dvě gumičky a prozatím neotáčejte. Nyní provlékněte spodní smyčku ukazováčkem a nechte ji mezi prsty. Stejný tah opakujte také na prostředníčku. S další gumičkou udělejte stejný tah a přetáhněte ji ze spodní části znovu mezi prsty. Tento krok opakujte do požadované délky a na konci ukončete svorkou.

Doporučený článek:  Jak si vyrobit závěs na zlomenou ruku ze šály?

Postup se naučíte velmi rychle, pak jen záleží na vaší kreativitě, jak barevné a dlouhé své náramky vyrobíte.