Ty nejlepší čisticí prostředky najde každá hospodyňka ve své kuchyni. Koupelna bude znovu zářit

Koupelna patří mezi nejvíce vytížené místnosti v každém bytě nebo domě. Je potřeba ji denně udržovat čistou, protože právě v koupelně se objevuje nejvíce bakterií. V koupelně chodíme na toaletu, myjeme si zde ruce, čistíme si zuby nebo se sprchujeme či koupeme. Je to místnost, o kterou je většinou velký boj, zvlášť pokud je v rodině více žen. My vám ale poradíme, jak ji dokonale uklidit.

Na úklid nebudete potřebovat chemii

Jestli se chcete pustit do hloubkového úklidu, nebudete potřebovat žádné drahé chemické prostředky, které nejsou vhodné ani pro vaše zdraví, ani pro životní prostředí. Čisticí přípravky si snadno můžete vyrobit doma, nebo používat suroviny, které se běžně nacházejí v kuchyni. Mezi takové suroviny patří například jedlá soda, citron nebo ocet.

Doporučený článek:  Domov před myšmi ochrání jednoduché kroky dostupné každému

Kombinací těchto tří produktů si výrazně ušetříte nejen práci, ale také peníze. Můžete si vyrobit vlastní prostředek, který můžete mít vždy po ruce, a když dojde, snadno si ho zase vyrobíte. Potřebovat budete jen půl hrnku octa, šťávu z jednoho citronu a půl hrnku jedlé sody. Smíchejte ocet s citronem a jedlou sodu dejte bokem. Nejdříve povrchy postříkejte směsí, nechte tři minuty působit a poté povrch posypte jedlou sodou. Používejte měkký hadřík nebo houbičku, vyčistěte nečistoty, opláchněte teplou vodu a vysušte.

Zdroj obrázku: Freepik

Skvělý prostředek je také rozmarýn

Kromě těchto surovin můžete použít také rozmarýn. Je to bylina, která má antibakteriální vlastnosti a pomůže proti nečistotám a bakteriím. Budete potřebovat tři lžíce sušeného rozmarýnu, dvě sklenice vody a několik kapek tea tree oleje. Uvařte vodu, dejte do ní rozmarýn, nechte vychladnout a poté sceďte. Přidejte tea tree a smíchanou směs nalijte do rozprašovače.

Doporučený článek:  Jedna role nestačí. Hliníkové fólie se vyplatí mít doma zásobu, pomůže nejen v kuchyni

Skvělým prostředkem je také peroxid vodíku. Umí se poprat se skvrnami a také nečistotami, které nejdou vyčistit jinými prostředky. Smíchejte 1/4 hrnku peroxidu se stejným množstvím teplé vody a zamíchejte. Směs pak nalijte do rozprašovače. Nastříkat můžete všude, kde uvidíte nečistoty.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/how-to-make-your-own-bathroom-cleaners-shopping-list-recipes-108150